ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Από τον αστερισμό του ΚΡΟΝΟΥ……. στον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.

Νίκη με 3-0 για την ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ με αντίπαλο την ομάδα του ΚΡΟΝΟΥ ΑΘΗΝΩΝ για την 1η φάση του κυπέλλου.
Ένας αγώνας με την ζέστη να κυριαρχεί και να συμβάλει ουσιαστικά στις προσπάθειες των δύο ομάδων .
Το 1ο γκολ από τον Πούλιο Γιώργο ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου στο 44΄ λεπτό μετά από ασθενή απόκρουση και ουσιαστικά στρώσιμο της μπάλας από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Τα άλλα δύο γκολ μπήκαν στο 2ο ημίχρονο με το 1ο παρθενικό γκολ με την φανέλα του “ΗΡΑΚΛΗ” από τον Μουράτη Μάρκο όπου στο σουτ που έκανε η μπάλα βρήκε πρώτα το δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα.
Το 3ο ΄και τελευταίο γκόλ ήρθε από τον Γιαννακόπουλο από την άσπρη βούλα από πέναλτι που κέρδισε και χτύπησε ο ίδιος στο 72΄λεπτό.