21 C
A' ΑΘΗΝΩΝ

Μπροστά άριστα, πίσω…

Τα Πετράλωνα επικράτησαν με 3-2 του Ίκαρου Καλλιθέας σε φιλική αναμέτρηση. Οι δύο προπονητές είχαν την δυνατότητα να δοκιμάσουν πρόσωπα και σχήματα, αλλά διαπίστωσαν τα αμυντικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι ομάδες του.
Οι Καλλιθιώτες είναι αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο 37ο λεπτό με τον Τριχιά, αποτέλεσμα που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι άμυνες πήγαν “περίπατο” και τα Πετράλωνα κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με τον Τσιμώτα στο 55′ και να πάρουν το προβάδισμα, δέκα λεπτά αργότερα με τον Οκόνο. Ο Ίκαρος είχε και πάλι την απάντηση στο 70ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο, όμως ο Καρακάσης έδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους στο 80′
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ: Κοντογιαννάτος, Σταλμπούτζης, Λογοθέτης, Σπανός, Ασωνίτης, Γκεγκασίλι, Δρόσος, Κούτλης, Χανιώτης, Αρβανιτάκης και Τσαγκάνος,
Ενώ έπαιξαν ακόμα οι Καβακλής, Αδαμίδης, Παρασκευόπουλος, Φιλόπουλος, Οκόνο, Καρακάσης, Ρισέτης και Βασιλείου.
IΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Διαμαντίδης, Χουχούλης, Μαγούλας Μπ., Καρκουλάκης, Πλέσσας, Διμήτσιος, Τρίχας, Ηλιόπουλος Σπ., Μέτα, Κοντόπουλος και Κούβαρης.
Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Ραφαελ, Γκέρτσος, Μαγουλάς Π., Στεφά Κλ., Στεφά Κ, Περλορέντζος, Αντριάν, Παπαδόπουλος, Πολυχρονίδης, Μενάγιας, Σταυρόπουλος
Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα!