Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε το Ηράκλειο που επικράτησε με 4-2 του Ιάσονα.
Παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13′ από γκολ του Σπυρίδη στη συνέχεια…πάτησε το γκάζι και στο 29′ ο Κατσούλης με ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 1-1, για να έρθει ο Λιαπίδης στο 64′ μετά το φάουλ του Γεωργουδάκη και με κεφαλιά να κάνει το 2-1. Ο Ιάσονας δεν τα παράτησε και ισοφάρισε στο 66′ με κοντινό σουτ του Κώστα, όμως με το αυτογκόλ του Τσανατχσίδη στο 70’ οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα μετά το γύρισμα του Δαραμάρα. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από τον Λαμπρόπουλο στο 85′.