21 C
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

Άνετη τριάρα ο Κεραυνός Πετρούπολης

Ο Κεραυνός Πετρούπολης είχε μία άνετη νίκη στο παιχνίδι κόντρα στον Άφοβο, καθώς επικράτησε με 3 – 0.
Το σκορ άνοιξε ο Κωτσιόπουλος με συρτό σουτ στο 26’, με το 1 – 0 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 69’ ο Κωτσιόπουλος έκανε την ασίστ και ο Παλάι έκανε το 2 – 0. Το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε ο Παλάι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 73ο λεπτό.
Με τη νίκη αυτή ο Κεραυνός Πετρούπολης έχει αισίως 22 πόντους και ισοβαθμεί με τον Ποσειδώνα Γλυφάδας στην δεύτερη θέση. Από την άλλη ο Άφοβος έμεινε στην με 4 πόντους μαζί με τον Αττικό και τον Αίαντα Αθηνών.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Αλεξανδρής, Νταντάνης, Αναγνωστόπουλος, Μαλαματίνης, Ζησόπουλος, Μπαρμπούδης (78′ Κρομμύδας), Κωτσιόπουλος (76′ Αρβανιτάκης), Γκανέτσος, Καστελλιώτης (82′ Χριστόπουλος), Παλάι, Μπάσο (60′ Παληγεώργος).
ΑΦΟΒΟΣ: Φανός Α., Δρένης Μ. (64′ Μακρής), Βογιατζής, Ζώτος, Δρένης Α., Ταμπάκης, Κατσογιάννης (54′ Κόλλιας), Χρυσινάς (74′ Λεβεντούρης), Ύζι, Γούσιος (71′ Κύμερης), Καρτσωνάκης.