18.9 C
Γ' ΠΕΙΡΑΙΑ

9X9 για την Οδηγήτρια!

Αξιοσημείωτη πορεία έχει χαράξει μέχρι στιγμής, η Οδηγήτρια στην Γ΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Πειραιά.
Η ομάδα  παρ΄ότι ξεκίνησε την αγωνιστική σεζόν με -6 βαθμούς από ποινή στη περίοδο 2018-2019, έχει το απόλυτο μηδέν σε ήττες και ισοπαλίες, με πρόσφατη νίκη αυτή της Κυριακής (1-12-19) εκτός έδρας με την ομάδα της Ε.Π.Ο. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ με 0-1, πετυχαίνοντας το 9 στα 9.
Στο βαθμολογικό πίνακα βρίσκεται στη πρώτη θέση με 21 βαθμούς, ακολουθεί σε απόσταση “αναπνοής” η ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ με 20 βαθμούς καθώς και οι Ε.Π.Ο. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ και ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ με 18 βαθμούς.
Δείτε την σχετική ανακοίνωση της Οδηγήτριας στα μέσα δικτύωσης:
“Σημαντική νίκη μέσα στην δυνατή έδρα της Σαλαμίνας και το σερί δεν σπάει.
Πετυχαίνουμε το 9 στα 9, διατηρώντας την πρωτοπορία στον βαθμολογικό πίνακα!
Αν και στα πρώτα λεπτά οι Σαλαμινομάχοι προσπάθησαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο 27′ ο Καρδακάρης αλλάζει τα δεδομένα και πετυχαίνει το γκολ της νίκης ολοκληρώνοντας μια σημαντική εμφάνιση!