Δυσκολίες συνάντησε ο Χολαργός μέχρι να κάμψει την αντίσταση των μαχητικών Μελισσίων και να πάρει τελικά τη νίκη με το “φτωχό” 1-0. Οι γηπεδούχοι δεν δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, ενώ οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αξιόλογα στον αγωνιστικό χώρο και σε ένα ακόμη παιχνίδι γνώρισαν την ήττα στις …. λεπτομέρειες. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε στο 69′ ο Βουλτσίδης.
Καλή η διαιτησία των Κωσταγιάννη, Νταρακλίτση και Ανδρέου.