17.5 C
Αθήνα
Οκτώβριος 20, 2021
Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ Β' ΑΘΗΝΩΝ Γ' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Τα πλήρη αποτελέσματα σε Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορία

Στους σημερινούς (10/10) αγώνες στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Αίαντας Ταύρου – Λυκόβρυση 3-1, ΑΟ Περιστερίου – Ανθούπολη 2-2, Αγία Παρασκευή – Άγιος Δημήτριος 0-0, Άγιοι Ανάργυροι – Δόξα Βύρωνος 0-1, Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων – Δάφνη Π. Φαλήρου 2-0.
  • Ρεπό είχε ο Κένταυρος.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δάφνη Π. Φαλήρου – Αίαντας Ταύρου, Ανθούπολη – Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων, Άγιος Δημήτριος – ΑΟ Περιστερίου, Κένταυρος Βριλησσίων – Άγιοι Ανάργυροι, Δόξα Βύρωνος- Αγία Παρασκευή.
  • Ρεπό έχει η Λυκόβρυση.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Πετράλωνα – Άτταλος 0-3, Χολαργός – Αστέρας Ζωγράφου 4-1, Αθηναϊκός – Βριλήσσια 0-0, Νέα Ιωνία – Αγία Ελεούσα 1-0, ΓΣ Αργυρούπολης – ΑΕ Ηρακλείου 1-0.
  • Ρεπό είχαν τα Σούρμενα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άτταλος – Αθηναϊκός, Αγία Ελεούσα – Πετράλωνα, Αστέρας Ζωγράφου – Νέα Ιωνία, Σούρμενα – ΓΣ Αργυρούπολης, ΑΕ Ηρακλείου – Χολαργός.
  • Ρεπό έχουν τα Βριλήσσια.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Κηπούπολη – Καματερό 0-0, Παλαιό Φάληρο – Άρης Πετρούπολης 0-1, Βύρωνας – Ηλυσιακός 2-1, Μικρασιατικός – Πανερυθραϊκός 2-1, Τράχωνες – ΑΟ Ιλίου 3-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Ιλίου – Μικρασιατικός, Καματερό – Παλαιό Φάληρο, Πανερυθραϊκός – Κηπούπολη, Άρης Πετρούπολης – Βύρωνας, Ηλυσιακός – Τράχωνες.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Χαλάνδρι – Θύελλα Αγίου Δημητρίου 0-1, Ιάσονας – Μελίσσια 1-2, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων – Χαϊδάρι 1-0, Απόλλων Χαλανδρίου – Παπάγος 1-2, Διάνα Ηλιούπολης – Ήφαιστος Περιστερίου 2-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ήφαιστος Περιστερίου – Χαλάνδρι, Μελίσσια – Απόλλων Χαλανδρίου, Θύελλα Αγίου Δημητρίου – Ιάσονας, Α.Σ. Παπάγου – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, Χαϊδάρι – Διάνα Ηλιούπολης.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Κολωνός – Κοψχείλα 2-2, ΠΟ Ψυχικού – Κορωνίδα 3-0, Γκυζιακός – ΑΟ Γλυφάδας 3-1, Γαλαξίας – Πέρα Κλουμπ 1-2, ΓΣ Καισαριανής – Ηρακλής Περιστερίου 2-0, Νεοπεντελικός – Τερψιθέα 1-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Γλυφάδας – Γαλαξίας, Πέρα Κλουμπ – ΓΣ Καισαριανής, Ηρακλής Περιστερίου – Νεοπεντελικός, Τερψιθέα – Κολωνός, Κοψαχείλα – ΠΟ Ψυχικού, Κορωνίδα – Γκυζιακός.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Χαλκηδόνα – Άμιλλα Περιστερίου 1-3, ΑΕ Περιστερίου – Αλσούπολη 2-5, Ατρόμητος Χαλανδρίου – Ιπποκράτης Περιστερίου 2-4, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Εθνικός Αστέρας 7-0, ΠΑΣ Γαλάτσι – Παράδεισος 1-1, Ταταύλα – Φωστήρας Ηλιούπολης 1-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αλσούπολη – Ατρόμητος Χαλανδρίου, Ιπποκράτης – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης, Εθνικός Αστέρας – ΠΑΣ Γαλάτσι, Παράδεισος – Ταταύλα, Φωστήρας Ηλιούπολης – Χαλκηδονικός, Άμιλλα Περιστερίου – ΑΕ Περιστερίου.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ελευθερούπολη – Ορφέας Αιγάλεω 2-1, Λαύρα Αργυρούπολης – Κηφισιά 2010 1-0,  ΑΟ Καλαμακίου – Άρης Καλαμακίου 2-2, Άρης Χολαργού – Νέα Σμύρνη 0-0, Αστέρας Εξαρχείων – ΑΕ Μεταμόρφωσης 0-1.
  • Ρεπό είχε η Δάφνη Αθηνών.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δάφνη Αθηνών – Ελευθερούπολη, Ορφέας Αιγάλεω – Λαύρα Αργυρούπολης, Κηφισιά 2010 – ΑΟ Καλαμακίου, Άρης Καλαμακίου – Άρης Χολαργού, Νέα Σμύρνη – Αστέρας Εξαρχείων.
  • Ρεπό έχει η ΑΕ Μεταμόρφωσης.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ποσειδώνας Γλυφάδας – Υμηττός 0-2, Φοίνικας Περιστερίου – Ιεράπολη 1-1, Λύκοι Χαϊδαρίου – Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-1,  Πεύκη – ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0, Άγιος Θωμάς – Πανιώνιος Καισαριανής 2-0.
  • Ρεπό είχε η Αθηναΐδα
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αθηναΐδα – Ποσειδώνας Γλυφάδας, Υμηττός – Φοίνικας Περιστερίου, Ιεράπολη – Λύκοι Χαϊδαρίου, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Πεύκη, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Άγιος Θωμάς.
  • Ρεπό έχει ο Πανιώνιος Καισαριανής.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΌΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Προμηθέας – Θρίαμβος Αθηνών 1-3, Παγκράτι – Αίμος Πετρούπολης 3-1, Λέοντες – Αστέρας Γλυφάδας 0-1, Κεραυνός Πετρούπολης – Ίωνες 3-1, Θεμιστοκλής – Νίκη Αλίμου 0-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας Γλυφάδας – Αίμος Πετρούπολης, Ίωνες Π. Φαλήρου – Παγκράτι, Θρίαμβος Αθηνών – Κεραυνός Πετρούπολης, Νίκη Αλίμου – Προμηθέας, Λέοντες – Θεμιστοκλής.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ιλίσσια 2004- Θύελλα Περιστερίου 3-2, Μαρούσι – Κρόνος Αθηνών 1-0, ΑΟ Κωφών – Πανθησειακός 3-1, Άτλας Κυψέλης – Φωστήρας Καισαριανής 4-2, Κεραμεικός – Φοίνικας Καλλιθέας 2-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Φωστήρας Καισαριανής – Κρόνος Αθηνών, Πανθησειακός – Μαρούσι, Θύελλα Περιστερίου – ΑΟ Κωφών, Φοίνικας Καλλιθέας – Ιλίσσια 2004, Άτλας Κυψέλης –  Κεραμεικός.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ερμής Ηρακλείου – Δούρειος Κυψέλης 3-0 α.α., Πατήσια – Λαρισαϊκός 2-1, Αμπελόκηποι – Δόξα Γκύζη 2-1, Άφοβος – Αρίωνας 2-2, Πλάτωνας – Πράσινα Πουλιά 8-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πράσινα Πουλιά – Λαρισαϊκός, Δούρειος Κυψέλης – Πατήσια, Αρίωνας – Ερμής Ηρακλείου, Δόξα Γκύζη – Άφοβος, Πλάτωνας – Αμπελόκηποι.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Αστέρας Χαϊδαρίου – ΑΕ Ζέφυρος 1-0, Αναγέννηση Πετρούπολης – Διαγόρας Αιγάλεω 2-1, ΑΕ Ιλίου – Κουκάκι 2-0, Τριφυλλιακός – Δάσος Χαίδαρίου 5-1, Χρυσούπολη – Αττικός 1-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Διαγόρας Αιγάλεω – Κουκάκι, ΑΕ Ζέφυρος – ΑΕ Ιλίου, Αττικός – Αστέρας Χαϊδαρίου, Δάσος Χαϊδαρίου – Χρυσούπολη, Αναγέννηση Πετρούπολης – Τριφυλλιακός.

Related posts

Στην Δάφνη Παλαιού Φαλήρου και ο Μινάι

Kώστας Παλαιολόγος

Άριστη η παρουσία όλων των τμημάτων της ακαδημίας του Ρουφ στη Χαλκίδα-Πλούσιο ΦΩΤΟρεπορτάζ

Abola Team 3

Ο Βαγγέλης Γαλάνης νέος προπονητής του Άτταλου

admin