Σαρωτικός ήταν ο Χολαργός και συνέτριψε τα Πετράλωνα, στο γήπεδο του Ρουρ, με 7-1Στο 9′ ο Κωνσταντινίδης έκανε το 0-1 και πέντε λεπτά αργότερα, ο Τσιαντής σημείωσε το 0-2. Στο 21’ και στο 29’ ο Σκούμας πέτυχε δύο τέρματα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-4. Στο 54’ ο Πάλλης έκανε το 1-4 για τα Πετράλωνα, αλλά στο 56’ ήρθε η σειρά του Ζαφειρόπουλου να χτιστεί σκόρερ και α πετυχαίνοντας το γκολ της τιμής (1-5. Στο 56′ ήταν η σειρά του Ζαχαρόπουλου και σκοράρει και σημείωσε το 1-6 και στο 74’ ο Μυλωνάς έγραψε το τελικό 1-7.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Τσατσούλης, Σταύρογλου και Αθανασόπουλος.