27 Απριλίου, 2024
Β' ΑΘΗΝΩΝΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Σε τροχιά μπαράζ η Αθηναΐδα

ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΥΜΗΤΤΟΣ 3-1
Σημαντική νίκη για την Αθηναΐδα που επικράτησε με 3-1 στην έδρα της του Υμηττού και ελπίζει για την άνοδο.
Από τον επίσημο λογαριασμό των «κυανόλευκων» στα κοινωνικά δίκτυα, αντλούμε τα εξής:
«Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα μας σήμερα στο γήπεδο της Κυψέλης, η οποία πάρα τις αντίξοες καιρικές συνθήκες έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο και έχασε πολλές ευκαιρίες για ευρύτερη νίκη.
Η Αθηναΐδα μπήκε δυνατά στο ματς και το ημίχρονο την βρήκε να προηγείται με 2-0 με τα γκολ των Μαρτέκα στο 27′ και Καπέλη στο 42′, έχοντας επιπρόσθετα χάσει και δύο φάσεις τετ α τετ.
Μια στιγμιαία αδράνεια της άμυνάς έφερε την μείωση του σκορ για τον Υμηττό στο 48′ με τον Πετρόπουλο.
Και πάλι όμως η αντίδραση της Αθηναΐδας ήταν άμεση καθώς ξανά ο Μαρτέκας στο 60′ με κεφάλια μετά από Κόρνερ του Καπέλη έκανε το 3-1 ,ενώ μεγάλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ απώλεσε η ομάδα στα τελευταία 20 λεπτά με τους Κορφιάτη, Ντιντίφα και Μαρτέκα.
Ο Μιχάλης Σπανός παρέταξε σήμερα την Αθηναΐδα με την ακόλουθη σύνθεση: Γκιμούσης, Κοντής, Σκαιλίδης (60’Ντιντίφας), Αναγνώστου, Λούλο (74′ Πανταζόπουλος) ,Κανδαλέπας, Λαγός, Ζενέλι (70′ Τζουρμανάς), Μαρτέκας, Καπέλης Γ., Κορφιάτης.
Η επερχόμενη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω εορτών βρίσκει την ομάδα μας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς».