Σημαντικό βαθμό στη μάχη της παραμονής πήρε ο Αστέρας Ζωγράφου που έμεινε στο 1-1 στην Αργυρούπολη κόντρα στην ομώνυμη ομάδα, η οποία με τη σειρά της πέταξε δύο σημαντικούς βαθμούς. Οι «οράνιε» ήταν νωθροί μέχρι τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 58’ με το Μεντί, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ευαγγέλου.
Στη συνέχεια ξύπνησαν, ισοφάρισαν αμέσως με το… συνήθη ύποπτο Γκρεβτσίδη (60’), πίεσαν για την ανατροπή με το ματς στο τέλος να γίνεται ροντέο, αφού και οι Ζωγραφιώτες κυνήγησαν το γκολ της νίκης, όμως το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.
Αξίζει να σημειωθεί πως για δεύτερο ματς φέτος δεν κέρδισαν τους «κυανέρυθρους» οι Αργυρουπολίτες.