Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ Β' ΑΘΗΝΩΝ Γ' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Τι έγινε στις τρεις κατηγορίες της Αθήνας

Τα πλήρη αποτελέσματα στην Αθήνα έχουν ως εξής:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Ανθούπολη – Αίαντας Ταύρου 1-1, Κένταυρος Βριλησσίων – Αγία Παρασκευή 0-2, Δόξα Βύρωνος – ΑΟ Περιστερίου 2-0, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου – Λυκόβρυση 1-0, Άγιος Δημήτριος – Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων 2-0.
Ρεπό είχαν οι Άγιοι Ανάργυροι.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Λυκόβρυση – Ανθούπολη, Αίαντας Ταύρου – Άγιος Δημήτριος, Αγία Παρασκευή – Άγιοι Ανάργυροι, ΑΟ Περιστερίου – Κένταυρος Βριλησσίων, Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων –  Δόξα Βύρωνος.
Ρεπό έχει η Δάφνη Π. φαλήρου.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Άτταλος – Βριλήσσια 4-0, Αστέρας Ζωγράφου – Πετράλωνα 2-0, Σούρμενα – Χολαργός 0-0, ΑΕ Ηρακλείου – Νέα Ιωνία 2-4, Αγία Ελεούσα – Αθηναϊκός 1-1.
Ρεπό είχε ο ΓΣ Αργυρούπολης.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Βριλήσσια – Αγία Ελεούσα, Αθηναϊκός – Αστέρας Ζωγράφου, Χολαργός – ΓΣ Αργυρούπολης, Νέα Ιωνία – Σούρμενα, Πετράλωνα – ΑΕ Ηρκακλείου.
Ρεπό έχει ο Άτταλος.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)
Παλαιό Φάληρο – Κηπούπολη 2-0,  Βύρωνας – Πανερυθραϊκός 0-2, ΑΟ Ιλίου – Άρης Πετρούπολης 0-6, Μικρασιατικός – Ηλυσιακός 1-2, Τράχωνες – Καματερό 3-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πανερυθραϊκός – Τράχωνες, Καματερό – ΑΟ Ιλίου, Άρης Πετρούπολης – Ηλυσιακός,  Κηπούπολη – Βύρωνας, Παλαιό Φάληρο – Μικρασιατικός.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)
Ελπίδα Αγ. Αναργύρων – Θύελλα Αγίου Δημητρίου 3-0, Ήφαιστος – Παπάγος 2-0, Χαλάνδρι – Χαϊδάρι 4-0, Απόλλων Χαλανδρίου – Ιάσονας 2-1, Διάνα Ηλιούπολης – Μελίσσια 1-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θύελλα Αγίου Δημητρίου – Διάνα Ηλιούπολης, Μελίσσια – Ήφαιστος, Παπάγος – Χαϊδάρι, Ιάσων – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, Απόλλων Χαλανδρίου – Χαλάνδρι.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)
Γκυζιακός – Κορωνίδα 1-0, ΠΟ Ψυχικού – Κοψαχείλα 2-1, Κολωνός – Τερψιθέα 2-1, ΓΣ Καισαριανής – Πέρα Κλουμπ 1-0, Νεοπεντελικός – Ηρακλής Περιστερίου 2-1, Γαλαξίας Περιστερίου – ΑΟ Γλυφάδας 4-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κοψαχείλα – Γκυζιακός, Κορωνίδα – ΑΟ Γλυφάδας, Τερψιθέα – ΠΟ Ψυχικού, Ηρακλής Περιστερίου – Κολωνός, Πέρα Κλουμπ – Νεοπεντελικός, ΓΣ Καισαριανής – Γαλαξίας Περιστερίου.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)
ΑΕ Περιστερίου – Άμιλλα Περιστερίου 0-4, Ατρόμητος Χαλανδρίου – Αλσούπολη 0-0, Χαλκηδονικός – Φωστήρας Ηλιούπολης 0-3, Ταταύλα – Παράδεισος 0-1,  Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Ιπποκράτης Περιστερίου 2-1, ΠΑΣ Γαλάτσι – Εθνικός Αστέρας 4-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Ατρόμητος Χαλανδρίου, Ιπποκράτης Περιστερίου – ΠΑΣ Γαλάτσι, Εθνικός Αστέρας – Ταταύλα, Παράδεισος – Χαλκηδονικός, Άμιλλα Περιστερίου – Αλσούπολη, Φωστήρας Ηλιούπολης – ΑΕ Περιστερίου.
3ος ΟΜΙΛΟΣ 14η αγωνιστική)
Ελευθερούπολης – Δάφνη Αθηνών 3-1, Λαύρα Αργυρούπολης – Ορφέας Αιγάλεω 0-1, ΑΟ Καλαμακίου – Κηφισιά 2010 8-0,  Άρης Χολαργού – Άρης Καλαμακίου 1-2, Αστέρας Εξαρχείων – Νέα Σμύρνη 1-0.
  • Ρεπό είχε η ΑΕ Μεταμόρφωσης.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δάφνη Αθηνών – Λαύρα Αργυρούπολης, Ορφέας Αιγάλεω – ΑΟ Καλαμακίου,  Κηφισιά 2010 – Άρης Χολαργού, Νέα Σμύρνη – ΑΕ Μεταμόρφωσης, Άρης Καλαμακίου – Αστέρας Εξαρχείων.
  • Ρεπό έχει η Ελευθερούπολη.
 4ος ΟΜΙΛΟΣ
Φοίνικας Περιστερίου – Υμηττός 3-1, Άγιος Θωμάς – ΑΟΝ Αργυρούπολης 2-0, Ποσειδώνας Γλυφάδας – Αθηναΐδα 1-0, Λύκοι Χαϊδαρίου – Ιεράπολη 4-1, Πεύκη – Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-0.
  • Ρεπό είχε ο Πανιώνιος Καισαριανής.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αθηναΐδα – Φοίνικας Περιστερίου, Υμηττός – Λύκοι Χαϊδαρίου, Ιεράπολη – Πεύκη, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Πανιώνιος Καισαριανής, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Άγιος Θωμάς.
  • Ρεπό έχει ο Ποσειδώνας Γλυφάδας.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (12η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Γλυφάδας – Θεμιστοκλής Αιγάλεω  4-1, Ίωνες Π. Φαλήρου – Αίμος Πετρούπολης 3-0, Νίκη Αλίμου – Κεραυνός Πετρούπολης 1-3, Λέοντες – Προμηθέας 0-3, Θρίαμβος Αθηνών – Παγκράτι 1-3.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ
Κεραυνός Πετρούπολης – Λέοντες, Προμηθέας – Θεμιστοκλής, Παγκράτι – Νίκη Αλίμου, Αίμος Πετρύπολης – Θρίαμβος Αθηνών, Ίωνες Π. Φαλήρου – Αστέρας Γλυφάδας.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Φωστήρας Καισαριανής – Κεραμεικός 2-3, Θύελλα Περιστερίου – Μαρούσι 1-0, Πανθησειακός – Κρόνος Αθηνών 1-0, Φοίνικας Καλλιθέας – ΑΟ Κωφών 0-0, Άτλας Κυψέλης – Ιλίσσια 2004 4-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Κωφών – Άτλας Κυψέλης, Ιλίσσια 2003 – Κεραμεικός, Μαρούσι – Φοίνικας Καλλιθέας, Κρόνος Αθηνών – Θύελλα Περιστερίου, Πανθησειακός – Φωστήρας Καισαριανής.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Δούρειος – Λαρισαϊκός 1-3, Δόξα Γκύζη – Ερμής Ηρακλείου 2-5, Αρίωνας – Πατήσια 3-0, Πλάτωνας – Άφοβος 3-0, Πράσινα Πουλιά – Αμπελόκηποι 2-6.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ερμής Ηρακλείου – Πλάτωνας, Άφοβος – Αμπελόκηποι, Πατήσια – Δοξα Γκύζη, Λαρισαϊκός – Αρίωνας, Δούρειος – Πράσινα Πουλιά.
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Διαγόρας Αιγάλεω – Τριφυλλιακός 1-1, Δάσος Χαϊδαρίου – Αστέρας Χαϊδαρίου 2-0, Αναγέννηση Πετρούπολης – Χρυσούπολη 2-6, Ζέφυρος – Κουκάκι 3-0, Αττικός – ΑΕ Ιλίου 2-1.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας Χαϊδαρίου – Αναγέννηση Πετρούπολης, Χρυσούπολη – Τριφυλλιακός, ΑΕ Ιλίου – Δάσος Χαϊδαρίου, Κουκάκι – Αττικός, ΑΕ Ζέφυρος – Διαγόρας Αιγάλεω.

Related posts

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1-2: Τα στιγμιότυπα της σπουδαίας νίκης των “μελανέρυθρων”!

abola10

Ένωση Βοτανικού-Μαρούσι 1-3

Abola Team 3

Ενισχύεται ο Αστέρας Εξαρχείων!

abola10