Η Ανθούπολη πέτυχε καθοριστική νίκη στο φινάλε του πρωταθλήματος στα Βριλήσσια επί του Κένταυρου με 4-3 και κατάφερε έτσι να παραμείνει στην κατηγορία. Στο 6′ ο Καλογερής μεε σουτ έκανε το 0-1, ενώ στο 16’ ο Νικολόπουλος με κεφαλιά σημείωσε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 στο 29’ με σουτ του Δέτση, αλλά στο 42’ πάλι ο Καλογερής με συρτό σουτ έκανε το 1-3. Ο Κένταυρος στο 71’ με σουτ του Μπεκιάρι πέτυχε το 2-3 και δύο λεπτά αργότερα, ο Ρεζτσόβ με σουτ ανέβασε το σκορ σε 2-4. Το τελικό 3-4 έγινε στο 81’ από τον Χαλκιόπουλο. Στο 36’ ο Δρίβας εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο Γαλανάκης απέκρουσε την μπάλα.