Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ Β' ΑΘΗΝΩΝ Γ' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Η αγωνιστική δράση σε Α’, Β’ και Γ’ ΕΠΣΑ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΆΤΑΞΗΣ (1η αγωνιστική)
Άρης Πετρούπολης – Χαλάνδρι 0-1, Αγία Παρασκευή – Χολαργός 3-0
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (19η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ Καισαριανής – Γκυζιακός 3-0, Πέρα Κλουμπ – ΑΟ Γλυφάδας 4-3, Ηρακλής Περιστερίου – Κορωνίδα Γαλατσίου 1-1, Τερψιθέα – Κοψαχείλα 0-2, Νεοπεντελικός – ΠΟ Ψυχικού 1-1, Κολωνός – Γαλαξίας Περιστερίου 2-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Γκυζιακός – Νεοπεντελικός, ΑΟ Γλυφάδας – ΓΣ Καισαριανής, Κορωνίδα – Πέρα Κλουμπ, Κοψαχείλα – Ηρακλής Περιστερίου, ΠΟ Ψυχικού – Κολωνό, Γαλαξίας Περιστερίου – Τερψιθέα.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ταταύλα – Ατρόμητος Χαλανδρίου 0-2, ΠΑΣ Γαλάτσι – Χαλκηδονικός 2-0, Παράδεισος – Φωστήρας Ηλιούπολης 3-1, Εθνικός Αστέρας – Άμιλλα Περιστερίου 0-3, Ιπποκράτης Περιστερίου – Αλσούπολη 6-1, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – ΑΕ Περιστερίου 7-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Χαλανδρίου – Παράδεισος, Χαλκηδονικός – Ταταύλα, Φωστήρας Ηλιούπολης – Εθνικός Αστέρας, Άμιλλα Περιστερίου – Ιπποκράτης Περιστερίου, Αλσούπολη – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης, ΑΕ Περιστερίου – ΠΑΣ Γαλάτσι.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Λαύρα Αργυρούπολης – Άρης Χολαργού 5-0, Κηφισιά 2010 – Άρης Καλαμακίου 0-3, Ορφέας Αιγάλεω – Νέα Σμύρνη 1-0, Δάφνη Αθηνών – ΑΕ Μεταμόρφωσης 3-2, Ελευθερούπολη – Αστέρας Εξαρχείων 0-0.
• Ρεπό έχει ο ΑΟ Καλαμακίου.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άρης Χολαργού – ΑΟ Καλαμακίου, Άρης Καλαμακίου – Ορφέας Αιγάλεω, Νέα Σμύρνη – Δάφνη Αθηνών, ΑΕ Μεταμόρφωσης – Ελευθερούπολη, Αστέρας Εξαρχείων – Λαύρα Αργυρούπολης.
• Ρεπό έχει η Κηφισιά 2010.
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Φοίνικας Περιστερίου – Πεύκη 1-1, Ιεράπολη – Θρίαμβος Χαϊδαρίου 3-1, Υμηττός – ΑΟΝ Αργυρούπολης 4-2, Αθηναΐδα – Πανιώνιος Καισαριανής 2-2, ΑΕ Ποσειδώνας Γλυφάδας – Άγιος Θωμάς 3-3.
• Ρεπό έχουν οι Λύκοι Χαϊδαρίου
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πεύκη – Λύκοι Χαϊδαρίου, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Υμηττός, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Αθηναΐδα, Πανιώνιος Καισαριανής – Ποσειδώνας Γλυφάδας, Άγιος Θωμάς – Φοίνικας Περιστερίου.
• Ρεπό έχει η Ιεράπολη.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Νίκη Αλίμου – Αστέρας Γλυφάδας 0-4, Παγκράτι – Κεραυνός Πετρούπολης 1-0, Αίμος Πετρούπολης – Προμηθέας 4-1, Ίωνες Π. Φαλήρου – Θεμιστοκλής Αιγάλεω 3-1, Θρίαμβος Αθηνών – Λέοντες 6-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Λέοντες – Νίκη Αλίμου, Θεμιστοκλής Αιγάλεω – Θρίαμβος Αθηνών, Προμηθέας – Ίωνες Π. Φαλήρου, Κεραυνός Πετρούπολης – Αίμος Πετρούπολης, Αστέρας Γλυφάδας – Παγκράτι.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Φοίνικας Καλλιθέας – Φωστήρας Καισαριανής 0-1, Μαρούσι – ΑΟ Κωφών 5-0, Κρόνος Αθηνών – Ιλίσσια 2004 1-3, Πανθησειακός – Κεραμεικός 3-3, Θύελλα Περιστερίου – Άτλας Κυψέλης 1-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άτλας Κυψέλης – Φοίνικας Καλλιθέας, Κεραμεικός – Θύελλα Περιστερίου, Ιλίσσια 2004 – Πανθησειακός, ΑΟ Κωφών – Κρόνος Αθηνών, Φωστήρας Καισαριανής – Μαρούσι.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Γκύζη – Πράσινα Πουλιά 4-1, Πατήσια – Ερμής Ηρακλείου 2-1, Λαρισαϊκός – Άφοβος 0-3 ά.α., Δούρειος – Αμπελόκηποι 0-2, Αρίωνας – Πλάτωνας 1-2.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΣΤΙΚΗ
Πλάτωνας – Δόξα Γκύζη, Αμπελόκηποι – Αρίωνας, Άφοβος – Δούρειος Κυψέλης, Ερμής Ηρακλείου – Λαρισαϊκός, Πράσινα Πουλιά – Πατήσια.
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Δάσος Χαϊδαρίου – Διαγόρας Αιγάλεω 1-2 ΑΕ Ιλίου – Αστέρας Χαϊδαρίου 2-0, Κουκάκι – Χρυσούπολη 0-2, Ζέφυρος Αιγάλεω – Τριφυλλιακός 1-0, Αττικός – Αναγέννηση Πετρούπολης 7-1
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναγέννηση Πετρούπολης – Δάσος Χαϊδαρίου, Τριφυλλιακός – Αττικός, Χρυσούπολη – Ζέφυρος, Αστέρας Χαϊδαρίου – Κουκάκι, Διαγόρας Αιγάλεω – ΑΕ Ιλίου

Related posts

Οι διαιτητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (22 & 23/4) στην ΕΠΣΑ

Abola Team 3

Συνεχίζει στον ΑΟ Ιλίου ο γκολκίπερ Σταύρος Δρόσος

Abola Team 3

Νίκος Αποσκίτης (Βριλήσσια): “Έχω εμπιστοσύνη στον Λυκερίδη και στους παίκτες”

Τάσος Ζαφειρίου