Abola.gr
A' ΑΘΗΝΩΝ Β' ΑΘΗΝΩΝ Γ' ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΣΑ: Τι έγινε σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία

Στα παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα (27/3) στην ΕΠΣΑ, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (1η αγωνιστική)
Αγία Παρασκευή – Άρης Πετρούπολης 0-1, Χολαργός – ΑΕ Χαλανδρίου 0-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Χαλάνδρι – Αγία Παρασκευή, Άρης Πετρούπολης – Χολαργός.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (20ή αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκυζιακός – Νεοπεντελικός 0-0, ΑΟ Γλυφάδας – ΓΣ Καισαριανής 0-3, Κορωνίδα – Πέρα Κλουμπ 3-1, Κοψαχείλα – Ηρακλής Περιστερίου 2-2, ΠΟ Ψυχικού – Κολωνός 1-1, Γαλαξίας Περιστερίου – Τερψιθέα 1-0.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κολωνός – Γκυζιακός, Νεοπεντελικός – ΑΟ Γλυφάδας, ΓΣ Καισαριανής – Κορωνίδα, Πέρα Κλουμπ – Κοψαχείλα, Ηρακλής Περιστερίου – Τερψιθέα, ΠΟ Ψυχικού – Γαλαξίας Περιστερίου.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
 Ατρόμητος Χαλανδρίου – Παράδεισος 0-0, Χαλκηδονικός – Ταταύλα 1-1, Φωστήρας Ηλιούπολης – Εθνικός Αστέρας 2-0, Άμιλλα Περιστερίου – Ιπποκράτης Περιστερίου 5-3, Αλσούπολη – Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 0-6, ΑΕ Περιστερίου – ΠΑΣ Γαλάτσι 0-3.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Χαλκηδονικός – Ατρόμητος Χαλανδρίου, Εθνικός Αστέρας – Παράδεισος, Ιπποκράτης – Φωστήρας Ηλιούπολης, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – Άμιλλα Περιστερίου, ΠΑΣ Γαλάτσι – Αλσούπολη, Ταταύλα – ΑΟ Περιστερίου.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Χολαργού – ΑΟ Καλαμακίου 0-0, Άρης Καλαμακίου – Ορφέας Αιγάλεω 2-0, Νέα Σμύρνη – Δάφνη Αθηνών 2-3, ΑΕ Μεταμόρφωσης – Ελευθερούπολη 0-2, Αστέρας Εξαρχείων – Λαύρα Αργυρούπολης 3-1.
  • Ρεπό έχει η Κηφισιά 2010.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ορφέας Αιγάλεω – Κηφισιιά 2010, Δάφνη Αθηνών – Άρης Καλαμακίου, Ελευθερούπολη – Νέα Σμύρνη, Λαύρα Αργυρούπολης – ΑΕ Μεταμόρφωσης, ΑΟ Καλαμακίου – Αστέρας Εξαρχείων.
*** Ρεπό έχει ο Άρης Χολαργού.
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Πεύκη – Λύκοι Χαϊδαρίου 1-2, Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Υμηττός 1-0, ΑΟΝ Αργυρούπολης – Αθηναΐδα 1-2, Πανιώνιος Καισαριανής – Ποσειδώνας Γλυφάδας 1-0, Άγιος Θωμάς – Φοίνικας Περιστερίου 3-2.
  • Ρεπό έχει η Ιεράπολη.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Υμηττός – Ιεράπολη Αιγάλεω, Αθηναΐδα – Θρίαμβος Χαϊδαρίου,  Ποσειδώνας Γλυφάδας – ΑΟΝ Αργυρούπολης,  Φοίνικας Περιστερίου – Πανιώνιος Καισαριανής, Λύκοι Χαϊδαρίου – Άγιος Θωμάς.
  • Ρεπό έχει η Πεύκη.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (18η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ 
Λέοντες – Νίκη Αλίμου 0-0, Θεμιστοκλής Αιγάλεω – Θρίαμβος Αθηνών 2-2, Προμηθέας – Ίωνες Π. Φαλήρου 0-2, Κεραυνός Πετρούπολης – Αίμος Πετρούπολης 2-1, Αστέρας Γλυφάδας – Παγκράτι 1-0.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Άτλας Κυψέλης – Φοίνικας Καλλιθέας 8-0, Κεραμεικός – Θύελλα Περιστερίου 0-3, Ιλίσσια 2004 – Πανθησειακός 2-1, ΑΟ Κωφών – Κρόνος Αθηνών 3-1, Φωστήρας Καισαριανής – Μαρούσι 0-0.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Πλάτωνας – Δόξα Γκύζη 3-1, Αμπελόκηποι – Αρίωνας 1-2, Άφοβος – Δούρειος Κυψέλης 1-2, Ερμής Ηρακλείου – Λαρισαϊκός 5-4, Πράσινα Πουλιά – Πατήσια 1-8.
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Πετρούπολης – Δάσος Χαϊδαρίου 5-1, Τριφυλλιακός – Αττικός 0-0, Χρυσούπολη – Ζέφυρος 1-0, Αστέρας Χαϊδαρίου – Κουκάκι 0-4, Διαγόρας Αιγάλεω – ΑΕ Ιλίου 0-1.

Related posts

Νεοπεντελικός – Απόλλων Αθηνών-Δάφνη 3-0

Abola Newsroom

Ο Κατσαρός στο τεχνικό τιμ του ΠΑΣ Γαλάτσι

Kώστας Παλαιολόγος

Στις 7 Αυγούστου το ξεκίνημα της προετοιμασίας της Αθηναϊδας-Το πρόγραμμα των φιλικών

Abola Team 3