free page hit counter
13 C
Αθήνα
Νοέμβριος 27, 2022
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Οι ομάδες της φετινής Γ’ Εθνικής με τους 5 ομίλους

Αναλυτικά:

 

1ος όμιλος
ΕΠΣ Έβρου: Αλεξανδρούπολη FC
ΕΠΣ Θράκης: Πανθρακικός
ΕΠΣ Καβάλας: Βύρωνας, Καβάλα, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Νέστος Χρυσούπολης
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Θερμαϊκός, Καμπανιακός, Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας, Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Δράμας: Δόξα Δράμας, (Πανδραμαϊκός)

 

2ος όμιλος
ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη, ΑΕΠ Κοζάνη, Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΑΟ Χανιώτης
ΕΠΣ Κιλκίς: ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΕΠΣ Πέλλας: Θύελλα Σαρακηνών, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Καστοριάς: Καστοριά
ΕΠΣ Πιερίας: Πιερικός, Σβορώνος, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Ολυμπιακός Βόλου
ΕΠΣ Λάρισας: Ελασσόνα, Δωτιέας Αγιάς

 

3ος όμιλος
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΟ Τρίκαλα, Φήκη, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Παναγρινιακός, Ναυπακτιακός Αστέρας
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Απόλλων Πάργας, Τηλυκράτης Λευκάδας
ΕΠΣ Εύβοιας: Χαλκίδα
ΕΠΣ Αχαΐας: Πάτραι
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος
ΕΠΣ Δυτ. Αττικής: Πανελευσινιακός, Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Κέρκυρας: Λευκίμμη, Αστέρας Πετριτή

 

4ος όμιλος
ΕΠΣ Αργολίδας: Ερμιονίδα, Παναργειακός, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
ΕΠΣ Αχαΐας: Πάτραι
ΕΠΣ Αθηνών: Κλήρωση για μια ομάδα
ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης, Πανηλειακός
ΕΠΣ Λακωνίας: Πανγυθεατικός
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Δωδ/νήσου: ΑΕ Πυλίου Κω, Ιάλυσος, Ρόδος
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΕ Μυκόνου
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός
ΕΠΣ Αθήνας: Πανιώνιος (έπειτα απο τη χθεσινη κληρωση μεταφέρθηκε απο τον 5ο όμιλο)
Η ανακοίνωση της ΕΠΟ:
“Ύστερα από κλήρωση στις εγκαταστάσεις της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή μεταξύ των προερχόμενων από την ΕΠΣ Αθηνών ομάδων που θα συμμετάσχουν στο Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής, ο Πανιώνιος θα αγωνιστεί στον 4ο όμιλο της διοργάνωσης.
Η διαδικασία διενεργήθηκε παρουσία εκπροσώπων όλων των προερχόμενων από την ΕΠΣ Αθηνών ομάδων που θα αγωνιστούν στο Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής, δηλαδή του Αγίου Ιεροθέου, της Αγίας Παρασκευής, του Άρη Πετρούπολης, του Πανιωνίου και του Φωστήρα.”

 

5ος όμιλος
ΕΠΣ Αθήνας: Άγιος Ιερόθεος, Αγία Παρασκευή, Άρης Πετρούπολης, Φωστήρας
ΕΠΣ Πειραιά: Κερατσίνι, Εθνικός, ΑΕ Μοσχάτου
ΕΠΣ Ανατ. Αττικής: Θύελλα Ραφήνας, Μαρκό
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, ΑΟ Τυμπάκι, Πόρος, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος

Related posts

Αποσύρθηκε από την ενεργό δράση ο Πετράς του ΠΟΑ

Abola Team 2

Κάτοικος Ατσαλένιου παραμένει και ο Α. Χατζηανδρέου!-Ανανέωσε και ο Μπουτσάκης

Abola Team 3

Φιλικό 2-1 ο Αήττητος Σπάτων με Προοδευτική

Abola Team 2