14.7 C
19 Μαρτίου, 2024
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

Σπουδαίο διπλό με 5-2 η Πέρα Κλουμπ τα Πράσινα Πουλιά

Ο Γουδελης στο 8ο λεπτό έκανε το 0-1 ενώ ο Μουρδουκουτας στο 31ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για την φιλοξενούμενη ομάδα.
Ο Gjeci μείωσε σε 1-2 στο 48ο λεπτό με τον Γουδελη να απαντά στο 60ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σε 1-3.
Στο 62ο λεπτό όμως ήρθε η σειρά του Μουράτη να μειώσει μια ακόμα φορά για τα Πράσινα Πουλιά σε 2-3.
Στο 65ο λεπτό ο Κοκκαλης θα αντικρύσει τη 2η κίτρινη-κόκκινη κάρτα και η Περα Κλουμπ θα συνεχίσει με 10 παίκτες.
Προς το τέλος του παιχνιδιού η Πέρα Κλουμπ ανέβασε το δείκτη του σκορ με άλλα 2 τέρματα. Στο 79ο λεπτό ο Μουρδουκουτας (ξανά) έκανε το 2-4 και ο Σαρλάνης στο 83ο λεπτό το 2-5.
Στο 85ο λεπτό ο Κρασσας θα δεχτεί κόκκινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι θα μείνουν με 9.
Η Περα Κλουμπ ανέβηκε στους 9 βαθμούς και την 5η θέση με αυτή τη νίκη ενώ τα Πράσινα Πουλια παραμένουν χωρίς βαθμό και στην 11η θέση.
Συνθέσεις
ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ: Αλεξοπουλος, Μουρατης, Οικονόμου (46′  Κωνσταντόπουλος), Ζαχαρης, Χαλκιας, Θεοχαρης, Ζωτος, Αναγνωστόπουλος, Κούρος (46′ Γεωργακοπουλος), Gjeci (90′  Μοσχους),  Ζγουλετας (66′ Πρεκας).
ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: Χρυσαναστασης, Μίχος (90′ Κατσουλακης), Κρασσας, Μπακομητρος, Κούρτι, Αγγελοπουλος,  Διαμαντίδης (61′ Σακκας), Κόκκαλης, Γουδελης (61′ Σαρλανης), Λουρμπας, Μουρδουκουτας (90′ Κατσουλακης).