12.8 C
19 Μαρτίου, 2024
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣΑ: Μικρασιατικός Αστέρας – Άρης Πετρούπολης 1-0

Σε ένα ματς με πολλές φάσεις και από τις δυο ομάδες στο γήπεδο «Γ. Καμάρας», Μικρασιατικός Αστέρας και Άρης Πετρούπολης έμειναν  ισόπαλοι χωρίς τέρματα 0-0 στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού και οδηγήθηκαν στη παράταση με ιδιαίτερη αγωνία.
Ότι δεν έγινε όμως στην κανονική διάρκεια του αγώνα, πραγματοποιήθηκε μέσα σε λίγα λεπτά από την έναρξη του έξτρα χρόνου.
Ο Ζέλο για τον Μικρασιατικό Αστέρα θα γίνει κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά και αφού κάνει λίγα μέτρα εμπρός θα σεντράρει ιδανικά στον Σαπαλίδη στη μικρή περιοχή όπου με  μια κεφαλιά-ψαράκι θα τη στείλει στα δίχτυα μέσα σε τρελούς πανηγυρισμούς από τους οπαδούς της ομάδας κάνοντας έτσι το 1-0 στο 110’!
Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα και ο Μικρασιατικός Εθνικός Αστέρας είναι  Κυπελλούχος Αθηνών για τη σεζόν 2022-2023.