18.4 C
27 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΑΝΑΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΕΠΣΑΝΑ: Στην παράταση η Βουλιαγμένη (3-1)

Η Βουλιαγμένη παρά το γεγονός ότι από το 60’ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λάππα, νίκησε στην παράταση τον ΑΟ Παιανίας με 3-1. Η κανονική διάρκεια βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1.  Στο 12’ ο Καραούλης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 89’ ο Ταμπακόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί μίλησε η εμπειρία των παικτών της Βουλιαγμένης και με δύο γκολ των Μπίνα (100’) και Θωμαΐδη (118′) διαμορφώθηκε το τελικό 3-1.
Διαιτήτευσαν οι Φωστέρης, Σούζας και Ξουρίδας.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Μουλιανάκης, Μπεκιάρης (100’ Μπάρδι), Καραγιωργάκης, Λάππας, Τσαρούμης, Μπίνας, Καραούλης (60’ Κοσμόπουλος), Βλαχόπουλος, Κρίλης  (46’ Λεβέντης), Καρβούνης (60’ Τσίλης), Σπυρόπουλος (60’ Θωμαΐδης).
ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ: Αντωνίου, Παπαγεωργίου (52’ Μαργέτης), Παπαθανασίου (52’ Θάνος), Λανάι, Παπασωτηρίου, Τσιάβος, Ταμπακόπουλος, Πατσιώτης (71’ Καρδαράς), Βελισσαρίου (80’ Σερμπενιάδης), Κατσιμίχας (82’ Διακομανώλης), Χλωμίσιος.