30 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΑΝΑ

Σε απόσταση «βολής» η Μαρκό

Μαρκό – Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών 2-1

Η Μαρκό επιβλήθηκε με 2-1 του Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών και βρέθηκε στο «-1» από τον πρωτοπόρο Αστέρα Βάρης, ο οποίος έχει ένα ματς λιγότερο. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με τον  Τζώρτζη στο 13’ αλλά οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν στην ισοφάριση στο 26’ με τον Λαζάρου. Ωστόσο, οι «πράσινοι» πήραν τους τρεις βαθμούς με το τέρμα του Καλιαμπάκα στο 66’. Ο Αχιλλέας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με εννέα παίκτες μετά τις αποβολές του Μπιζά στο 90’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και κείνη του Λάνη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με απευθείας κόκκινη.

ΜΑΡΚΟ: Κύρκος (46’ Κακάγιας), Γκριμέκης, Μανωλιάς, Τσίκλος, Χοντζάι, Τζιβίλογλου (64’ Βαζέχα), Νταής (46’ Πλιάγκας), Δημητρακόπουλος, Καλιαμπάκας, Τζώρτζης (64’ Σαντριάς), Ζαραδούκας

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΑΧΑΡΝΩΝ: Νικολίτσας, Λαζάρου (70’ Μπίζας), Γαληνάκης, Μπούσκος, Καρακάσης, Φουκαράς, Τουλούπης, Σταματόπουλος (78’ Θεοδώρου), Φέκα (83’ Φούντας), Πιτσούνης, Λάνη.