20.7 C
30 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Ματσάρα στο Κρυονέρι!

Σε ένα παιχνίδι, που είχε όλα τα στοιχεία του ντέρμπι, η Τριγλία Ραφήνας επικράτησε με 0-3 του Κρυονερίου και έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί των γηπεδούχων. Πολύς κόσμος στις εξέδρες και μεγάλος πάθος στον αγωνιστικό χώρο.
Με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο μέρος, όμως δεν τα κατάφεραν. Οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία καθώς στο πρώτο μέρος, δύο τετ-α-τετ, ανακόπηκαν με την υπόδειξη του οφσάιντ. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα με τον Ζαφειρόπουλο στο 48ο λεπτό, ενώ ο Γκαβασιάδης στο 59′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Τον επίλογο έγραψε ο Πατσιούρας στο 88ο λεπτό.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΚΡΥΟΝΕΡΙ: Μανουσάκης, Χότζα, Ζερμπίνης, Παπαδόπουλος, Βολιώτης, Τσακλάνος, Τσέλας, Δάφνας (67′ Γεωργούσης), Μάκας, Σιατραβάνης (85′ Μίχας), Νησωτάκης (77′ Μαλάι)
ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κύρκος, Παπαδιονυσίου, Τσέπας, Τσαγκάρης, Τσούκας, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (85′ Πατσιούρας), Σκαφίδας (86′ Λαγός), Γκαβασιάδης, Μουστογιάννης, Αρβανιτίδης