Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Βαθιά ανάσα!

Ο Α.Ο. Χαϊδαρίου πέτυχε την παρθενική του νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, περνώντας από την έδρα της Θύελλας Αγίου Δημητρίου με 1-4!
Από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους, οι παίκτες του Χρήστου Κιούρκου, καθώς μόλις στο 9ο λεπτό ο Μουρεζίνης άνοιξε το σκορ. Ο Γαβαλάς, τρία λεπτά αργότερα, έκανε το 0-2 και τον Μουρεζίνης και πάλι, να ευστοχεί στο πέναλτι στο 35′ και να στέλνει την ομάδα του στα αποδυτήρια με το 0-3. Ο Ίγκλι στο 60′ έκανε το 0-4. με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72′ με πέναλτι.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜHTΡΙΟΥ: Ζαγαρέλος, Μπαλάσκας, Νταλάκας, Ποτουρίδης, Στεργιάκος, Τζελέφας (46′ Νούλας), Χαλεπιάν (46′ Παπανδρέου), Νομικός (46′ Κωστόπουλος), Κουκοβίνης, Παπανικολάου (70′ Τρακάδας), Ασημακόπουλος
ΧΑΪΔΑΡΙ : Σαμπατάκος, Πλουμάτος, Γαβαλάς (67′ Αθανασιάδης), Καλλίτσης, Αδαμίδης, Τζωρτζάτος, Ίγκλι (80′ Βλάχος), Αντωνόπουλος (55′ Γκούρλας), Καντέρης, Μουρεζίνης, Τσοπανάς (73′ Περλέσι).