ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στην παράταση η Νέα Ιωνία (3-1)

Στην παράταση η Νέα Ιωνία νίκησε την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων με 3-1. Το 90λεπτο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Στο 15’ ο Μαυρογιάννης σημείωσε το 1-0, αλλά στο 90’ ο Λορέντζο ισοφάρισε σε 1-1 και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 3-1 με γκολ των Μπανιά (98’) και Ντερμισάι (107’).
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Παναγιωτάρας, Βαμβακάς και Μπάγιας.
ΕΛΠΙΔΑ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Γρούμπας, Σπυρόπουλος, Κωταρίδης (102’ Γιαμαρέλος), Παππάς, Δούκας, Σπυρόπουλος, Παρασκευόπουλος (91’ Κολοβός), Πάσχος (78’ Κωτσίλιος), Μαυρογιάννης (88’ Παπαϊωάννου), Τσιρώνης (113’ Καρύμπας), Ροκανάς (113’ Κάβουρας).
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπουτσής, Φρατζέσκος, Γκλέτσος (64’ Πολυχρονάκης), Μπάστας, Σταθόπουλος (46’ Μπανιάς), Παπαδόπουλος, Χαματάι (46’ Σισέ), Σιγάλας, Καλογερής (59’ Βουτσιώτης), Λορέντζο (96’ Ούτσικας), Γεντίκης (59’ Ντερμισάι).