18.9 C
ΥΠΟΔΟΜΩΝ

Νικήτρια στην πρώτη μάχη η 14η περιφέρεια

14η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ – 13η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ 1 – 0

Στον πρώτο αγώνα η 14η Περιφέρεια που έχει βάση την ΕΠΣΑΝΑ, ενώ μετέχουν παίκτες απο Αθήνα και Πειραιά, νίκησε στο γήπεδο Βάρης τη 13η Περιφέρεια (μετέχουν Βοιωτία, Φθιώτιδα, Εύβοια) με 1-0. Το ματς κρίθηκε στο 73ο λεπτό με αυτογκόλ του Ποδαρά ύστερα απο ωραίο συνδυασμό Βιέννα και Μπέκου. Στο 10ο λεπτό, μάλιστα, ο Βιέννας (παίκτης της Δόξας Βύρωνα) έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν εκτέλεσε πέναλτι, αλλά το απέκρουσε με εντυπωσιακή ενέργεια ο Τζουβάρας. Η ομάδα του Τάκη Μαρκοδημήτρη σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλή και νίκησε δίκαια.

***Άψογο το διαιτητικό τρίο (Αντωνίου Ελένη, Καραθανάσης, Τσαλίκογλου).