21 C
Β' ΑΘΗΝΩΝ

«Βγάζει μάτια» η Κηπούπολη!

Η ομάδα του Δημήτρη Φιλίππου «καθάρισε» άλλη μία ομάδα Β’ κατηγορίας: αυτή τη φορά επιβλήθηκε με 2-0 στα Μελίσσια του Παράδεισου.

Ένα μέρος από τις δυνατότητές της παρουσιάζει από τα πρώτα επίσημα ματς η Κηπούπολη, δημιουργώντας την αίσθηση πως θα κάνει… περίπατο στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας των Αθηνών! Η ομάδα του Δημήτρη Φιλίππου πραγματοποίησε ακόμη μία σπουδαία εμφάνιση απέναντι σε ομάδα Β’ κατηγορίας, επικρατώντας αυτή τη φορά στα Μελίσσια του Παράδεισου με το «καθαρό» 2-0! Οι Περιστεριώτες είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αφάνισαν τη διαφορά κατηγορίας που υπάρχει με τον αντίπαλό τους και έφτασαν στη νίκη που τους πρόσφερε την πρόκριση στη γ’ φάση. Μόλις ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Κωνσταντινίδης σκόραρε με κεφαλιά και άνοιξε το σκορ, σε ένα κομβικό χρονικό σημείο για την έκβαση της συνάντησης. Στο 63′ ο σπουδαίος φορ που ακούει στο όνομα «Βασίλης Μαρτέκας» (φωτο) πέτυχε με σουτ το δεύτερο γκολ του σε ισάριθμα παιχνίδια με τη φανέλα της Κηπούπολης, γράφοντας το 2-0 που έμελλε να παραμείνει μέχρι τέλους.

Διαιτητής ήταν ο Ν. Μπαϊρακτάρης, με βοηθούς τους Κικήρα και Τεβεκέλη.

ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (Γιώργος Σιμιτζόγλου): Κατσικάς, Μούτσιος, Χαβενετίδης (66′ Μαντόπουλος), Στούλης, Α. Γεωργακόπουλος, Καραλής, Τζιώρης (56′ Τσιούλος), Μπολέτης (73′ Πελεκάνος), Πέττας, Λεφάκης, Λ. Γεωργακόπουλος

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Φιλίππου): Γ. Αγγελόπουλος, Πολυζωγόπουλος (72′ Κοτσίκος), Θ. Αγγελόπουλος, Λάππας, Αναγνώστου, Κούρτης, Μακρής, Κωνσταντινίδης, Ζήσης, Κέρμαλης (11′ λ. τρ. Μαρτέκας), Ζαχαρόπουλος (59′ Νομικός).\