16.2 C
Αθήνα
Δεκέμβριος 4, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (1 & 2/4) στην ΕΠΣΑ

Το πρόγραμμα των αγώνων και στα τρία πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (1 & 2/4) έχει ως εξής:

Σάββατο 1/4, ώρα έναρξης 16:30

Α’ κατηγορία

1ος όμιλος: Πεύκης: Πεύκη-Ρουφ, Ηφαίστου: ‘Ηφαιστος Περιστερίου-Μικρασιατικός.

2ος όμιλος: Ταύρου (Χ. Παυλίδης): Άγιαξ Ταύρου-Αγ. Παρασκευή, Καματερού: Καματερό-Αγ. Ανάργυροι, Πετρούπολης Β’ (Αλκυών): Άρης Πετρ/λης-Χαλάνδρι, Δημοτικό Στάδιο Βύρωνα: Δόξα Βύρωνος-Χολαργός, Νέας Ερυθραίας: Πανερυθραϊκός-ΑΟ Περιστερίου, Αιγάλεω (Στ. Μαυροθαλασσίτης): Αιγάλεω-Αθηναϊκός, Ηλιούπολης Β’: Διάνα Ηλιούπολης-Ηλιούπολη, Ελληνικού: Σούρμενα-Τράχωνες.

Β’ κατηγορία

1ος όμιλος: Κυψέλης (Αλεπότρυπας): Αθηναϊδα-Ένωση Βοτανικού, Μετ/σης Λυκόβρυσης: Λυκόβρυση-Άμιλλα Περιστερίου, Μελισσίων: Παράδεισος-Αγ. Δημήτριος.

2ος όμιλος: Αγ. Αναργύρων: Άτταλος-Κολωνός, Αργυρούπολης Α’: ΑΟΝ Αργυρούπολης-Αττικός, Παλ. Φαλήρου (Σ. Αγγελόπουλος): Παλ. Φάληρο-Ελευθερούπολη, Κ. Χαλανδρίου: ΠΟΨ-Κορωνίδα.

3ος όμιλος: Ρουφ: Πανθησειακός-Αμπελόκηποι, Ακαδημία Πλάτωνος: Άφοβος-Ελπίδα Αγ. Αναργύρων, Νέας Ιωνίας: ΠΑΣ Γαλάτσι-Πετράλωνα, Ιλίου: ΑΟ Ιλίου-Κοψαχείλα, Γλυφάδας: Ποσειδώνας Γλυφάδας-Τριφυλλιακός.

Γ’ κατηγορία

2ος όμιλος: Αιγάλεω (Ορυζομύλων): Ιεράποληγ-Ερμής Ειρ. Ηρακλείου, Υμηττού: Προμηθέας-Κηπούπολη.

3ος όμιλος: Χρυσούπολης: Γαλαξίας-ΑΕ Μεταμόρφωσης, Χαϊδαρίου (Τ. Χαραλαμπίδης): Δάσος Χαϊδαρίου-ΑΕ Περιστερίου, Νήαρ Ήστ: Πανιώνιος Καισαριανής-Χαλκηδονικός.

4ος όμιλος: Περιστερίου (Χωράφας): Απόλλων Περιστερίου-Εθνικός Αστέρας.

Κυριακή 2/4

Α’ κατηγορία, ώρα έναρξης 16:30

1ος όμιλος: Υμηττού: Θρίαμβος Αθηνών-Θρίαμβος Χαϊδαρίου, Χαϊδαρίου (Τ. Χαραλαμπίδης): Χαϊδάρι-Αγ. Ελεούσα, Παλ. Φαλήρου (Σ. Αγγελόπουλος): Δάφνη Παλ. Φαλήρου-ΓΣ Αργυρούπολης, Ηλιούπολης Α’: Χαραυγιακός-ΑΟ Γλυφάδας, Βριλησσίων: Κένταυρος Βριλησσίων-ΑΕ Ηράκλειο, Χολαργού Β’: Παπάγος-Φωστήρας Ηλιούπολης.

Β’ κατηγορία

1ος όμιλος: 11:00: Πετρούπολης Β’ (Αλκυών): Ειρήνη Πετρ/λης-Ανθούπολη, 11:30: Νήαρ Ήστ: ΓΣ Καισαριανής-Νέα Ιωνία, 16:30: Χρυσούπολης: Χρυσούπολη-Κεραυνός Πετρ/λης, Περιστερίου (Χωράφας): Φοίνικας Περιστερίου-Βριλήσσια, Γουδή: Ιλίσια 2004-Βύρων.

2ος όμιλος: 11:00: Γουδή: Αστέρας Ζωγράφου-Ιάσων, 16:30: Χαλανδρίου: Ατρόμητος Χαλανδρίου-Απόλλων Χαλανδρίου, Ιλίου: Ολυμπιακός Λιοσίων-Άρης Χολαργού, Νέας Ιωνίας: Αλσούπολη-Νεοπεντελικός.

3ος όμιλος: 16:30:Τερψιθέας: Τερψιθέα-Αρμενική, Μελισσίων: Μελίσσια-Καλαμάκι, Αγ. Δημητρίου: Θύελλα Αγ. Δημητρίου-Αγ. Θωμάς.

Γ’ κατηγορία

1ος όμιλος: 10:00: Ηφαίστου: Ηρακλής Περιστερίου-Ταταύλα, 11:00: ΔΑΚ Αιγάλεω: Θεμιστοκλής-Κρόνος Αιγάλεω, Κυψέλης (Αλεπότρυπας): Αστέρας Εξαρχείων-Αρίων, 13:45: Κυψέλης (Αλεπότρυπας): Πέρα Κλουμπ-Άτλας Κυψέλης, 16:30: Ρουφ: Κεραμεικός-Νέα Σμύρνη, 16:45: Τζιτζιφιών (Παραλίας): Φοίνικας Καλλιθέας-Ιπποκράτης. 

2ος όμιλος: 12:00: Ρουφ: Λέοντες-Κηφισιά 2010, 12:30: Πεύκης: Ελαφρά Ταξιαρχία (Αετός Καλλιθέας)-Φωατήρας Καισαριανής, 16:30: Γλυφάδας: ΠΑΣ Αθηνών 1966-Πράσινα Πουλιά, ΔΑΚ Αιγάλεω: Ορφέας Αιγάλεω-Πλάτων.

3ος όμιλος: 11:00: Μεταμ/σης Λυκόβρυσης: Νέα Ζωή Μετ/σης-Αίμος Πετρ/λης, Περιστερίου (Χωράφας): Τόλμη Περ.-ΑΕ Ιλίου, Ακαδημία Πλάτωνος: Λαρισαϊκός-ΑΕ Αιγάλεω, 16:30Q Κυψέλης (Αλεπότρυπας): Ολυμπιακός Κυψέλης-ΑΟ Κωφών.

4ος όμιλος: 16:30: Μετ/σης (Λυκόβρυσης): Πατήσια-ΑΟ Κωφών, Καλαμακίου Αλίμου Β’: Νίκη Αλίμου-Υμηττός, Πετρούπολης Β’ (Αλκυών): Αναγέννηση Πετρ/λης-Αστέρας Χαϊδαρίου, Ακαδημίας Πλάτωνος: Αίας Αθηνών-Κρόνος Αθηνών.

ΦΩΤΗΣ ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ

 

 

 

 

 

Related posts

ΕΠΣΑ: Οι επαναληπτικοί αγώνες του κυπέλλου

Abola Team

Οι διαιτητές για 8 και 9/9 του Κύπελλου ΕΠΣΑ και η ανακοίνωση της Ένωσης για την φετινή διοργάνωση

Ρένος Γιαμπουράς

Καζάκος στη Διάνα Ηλιούπολης

admin