14.3 C

Βελτιώθηκε και κέρδισε ο ΠΟΑ, 3-2 τον Γιούχτα

Αρκετά λάθη κυρίως στην άμυνα, ήταν αρκετά για να δεχτεί δύο γρήγορα γκολ ο ΠΟΑ στο φιλικό παιχνίδι με τον Γιούχτα, όμως στην επανάληψη βελτίωσε την απόδοση του και έκανε την ανατροπή, κερδίζοντας τελικά με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι, μπήκαν πολύ πιο δυνατά και εκμεταλλεύτηκαν ένα λάθος του ΠΟΑ, με τον Ζανελάρη να κάνει το 0-1. Στη συνέχεια, ο Άγγελος Καστελλιανάκης με ωραία ενέργεια έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα των Αρχανών με το 0-2 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ΠΟΑ έδειξε σημάδια βελτίωσης, μείωσε με τον Μπουτσάκη, ισοφάρισε με τον Τριανταφύλλου και τελικά πήρε και τη πρώτη του φιλική νίκη, με τον Παπαδομιχελάκη να διαμορφώνει το 3-2.

ΠΟΑ: Ματαλλιωτάκης, Φραγκιαδάκης, Τζανής, Παπαδομιχελάκης, Καρβελάς, Τοπάλι, Χαρίτος, Πατινιώτης, Ντάμπος, Τριανταφύλλου, Ρουμπάκης

Έπαιξαν και οι: Γιαλυτάκης Γ., Γιαλιτάκης Ι., Λέλεκας, Ντραγκόντι, Ξυλούρης, Εκχόσου, Μπουτσάκης, Τσαχάκης

Γιούχτας: Καλομοίρης, Κασσωτάκης Μ., Παχάκης, Σεληνιωτάκης, Νικηφόρος, Κεφαλούκος, Μαυρομάτης, Μανουσάκης, Ανωγειανάκης, Καστελλιανάκης, Ζανελάρης,

Έπαιξαν και οι: Μηλιαράκης, Ψυλλάκης, Κόκκινος, Κασσωτάκης Κ., Κορνηλάκης