17.6 C

Νίκη με ανατροπή για Πανθηραϊκό, 1-2 τον ΟΦ Ιεράπετρας

Με δύο πολύ γρήγορα γκολ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ ο Πανθηραϊκός στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Η ομάδα της Σταντορίνης ταξίδεψε στην Κρήτη προκειμένου να αγωνιστεί σε φιλικό παιχνίδι με τον ΟΦ Ιεράπετρας, τον οποίο και κέρδισε με 1-2. Το εν λόγω φιλικό πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ηροδότου, λόγω ακαταλληλότητας της φυσικής έδρας του ΟΦΙ. Οι «ασπρόμαυροι» στο πρώτο ημίχρονο ήταν εκείνοι που δημιούργησαν τις περισσότερες ευκαιρίες και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Γιάννη Κορέτα, έπειτα από σουτ του Μάριου Παπαδόπουλου από τη γραμμή της περιοχής στο 20ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Παπαδόπουλος έκανε το σουτ, ο Ζώντος έδιωξε με γροθιές και στην επαναφορά ο Κορέτα βρέθηκε σε θέση βολής και ευστόχησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Αρχοντάκη βρήκαν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους χωρίς ωστόσο να απειλούν ουσιαστικά την εστία του Ταρτάλα. Μάλιστα, στα τελευταία λεπτά και έπειτα από τις απαραίτητες αλλαγές, ο Πανθηραϊκός κατάφερε να βγει στην επίθεση και να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ με σουτ του Πολυκρέτη και του Αγοραστού στο 82’ και στο 88’ αντίστοιχα.