Την ήττα με 4-1 γνώρισε η ομάδα της Παλαιόχωρας σε φιλικό παιχνίδι στο Ρέθυμνο απέναντι στην Επισκοπή.
Στο πρώτο ημίχρονο οι Χανιώτες προηγήθηκαν με τον Ζαιμίδη με υπέροχη ομαδική προσπάθεια και άψογη εκτέλεση, χάνοντας ακόμα αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν και αλλά τέρματα,παρότι οι γηπεδούχοι στο 0-0 έχασαν πέναλτι, με τον Γύπαρη να μαντεύει σωστά και να αποκρούει στην δεξιά του γωνία.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι αρκετές αλλαγές και η κούραση από την προετημασια και τις συνεχόμενες διπλές προπονήσεις (ήταν και το 3ο παιχνίδι σε 8 ημέρες), οδήγησαν την ομάδα της Παλαιόωρας στην πρώτη της ήττα στα έως τώρα παιχνίδια της.