24.1 C
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Η γυναικεία ομάδα της Αγ. Παρασκευής 5-1 σε φιλικό την Αθηναϊκή Αγ. Δημητρίου

Στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας η γυναικεία ομάδα της Αγ. Παρασκευής ,παίζοντας αρκετά καλό ποδόσφαιρο και με τον προπονητή κ.Γιαννόγλου να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες σχεδόν τις διαθέσιμες ποδοσφαιρίστριες, νίκησε με σκορ 5-1 την Αθηναική Αγίου Δημητρίου στο γήπεδο Γλυκών Νερών.

Η ομάδα της Αγ. Παρασκευής προηγήθηκε με το δύο γκόλ της Πλιασά στο 7′ και 12΄ λεπτό το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.56′ η Πετράκη με καταπληκτικό σουτ έκανε το 3-0, ο Άγιος Δημήτριος μείωσε με σέντρα-σουτ στο 64′ ενώ στο 76′ η Μπάδα με κεραυνό μέσα από την περιοχή ανέβασε το σκορ στο 4-1. Στο 79′ η Μιχαλοπούλου θα σκοράρει εξ´ επαφής μετά από όμορφη ενέργεια και ασίστ της Καμαριανού.

Η oμάδα μας ξεκίνησε με τις Πετσετάκη, Μανέτα, Γατή, Βασιλακάκου, Μπριασούλη, Μπάδα, Καμαριανού, Πέιου, Πετράκη, Πρίφτη και Πλιασά.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Μιχαλοπούλου, Βιτούλα, Μπάντα, Κούρου, Μαστοράκη Δ., Μαστοράκη Τρ., Σουράδου και Δασκαλοπούλου

Επόμενη φιλική αναμέτρηση την ερχόμενη Τετάρτη στις 20:00 στο γήπεδο Γλυφάδας με την ΑΕ Γλυφάδας.