15.9 C
Αθήνα
Οκτώβριος 21, 2020
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Πήρε βαθμό ο Ηρακλής-Τα αποτελέσματα σε όλους τους Ομίλους στην 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής

Χωρίς τις μεταγραφές, με μόλις 13 παίκτες διαθέσιμους, αλλά με τον κόσμο να δίνει δυναμικό παρών, ο Ηρακλής κράτησε στο 0-0 τον Αγροτικό Αστέρα και πήρε τον πρώτο του βαθμό στη Γ’ Εθνική. 

Άντεξαν οι πιτσιρικάδες του Ηρακλή και κράτησαν στο 0-0 τον Αγροτικό Αστέρα, στην δεύτερη αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. 

 

Ο «Γηραιός» αγωνίστηκε χωρίς τις μεταγραφές που έχουν πραγματοποιηθεί, λόγω καθυστέρησης στην έκδοση των δελτίων, με αποτέλεσμα ο Σάκης Αναστασιάδης να έχει στη διάθεσή του μόλις 13 παίκτες -εκ των οποίων οι δύο ήταν τερματοφύλακες! 

 

Παρόλα αυτά, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του ματς, χωρίς να απειληθούν ουσιαστικά και να κατακτήσουν τον πρώτο βαθμό των «κυανόλευκων», στην φετινή προσπάθεια που κάνουν στη Γ’ Εθνική. 

 

Δυναμικό παρών έδωσε και ο κόσμος του Ηρακλή, που στέκεται στο πλευρό της ομάδας στη φετινή περιπέτεια. 

Τα αποτελέσματα και στους οκτώ ομίλους στην 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος

 

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΕ Διδυμότειχου 1-1 

Νέστος Χρυσούπολης-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-0 

Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα 2-0 

Αετός Ορφανού-Ορφέας Ξάνθης 1-1 

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Προσκυνητών 1-2 

Άρης Αβάτου-Ελπίς Σκουτάρεως 1-1 

 

 

2ος όμιλος

 

Κιλκισιακός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-0 

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Εδεσσάϊκος 0-1 

Πιερικός-Μακεδονικός 1-1 

Αλμωπός Αριδαίας-Νάουσα 3-1 

Καμπανιακός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1 

Ηρακλής-Αγρότικός Αστέρας 0-0 

ΑΠΕ Λαγκαδά-ΑΕ Καρίτσας 4-0 

Ρεπό: ΑΟ Καρδίας 

 

 

3ος όμιλος

 

Εθνικός Φιλιππιάδας-ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-1 

Αστέρας Παραποτάμου-Πανλευκάδιος 0-0 

Σκουφάς Κομποτίου-Μακεδονικός Φούφα 0-0 

Νέος Αμφίλοχος-ΑΕ Λευκίμμης 1-2 

Τηλυκράτης Λευκάδας-Θεσπρωτός 1-0 

Ερμής Αμυνταίου-Δόξα Κρανούλας 1-1 

Ρεπό: Καστοριά 

 

 

4ος όμιλος

 

ΓΣ Αλμυρού-Οπούντιος Μαρτίνου 4-1 

ΑΟ Σελλάνων-Νίκη Βόλου 1-2 

Ολυμπιακός Βόλου-Διγενής Νεοχωρίου 2-1 

Αμβρυσσέας Δίστομου-Αστέρας Ιτέας 3-1 

Ρήγας Φεραίος-ΝΠΣ Βόλος 1-3 

Αχιλλέας Φαρσάλων-Θήβα 2-1 

Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι 

 

 

5ος όμιλος

 

Διαγόρας Βραχνέικων-Τσικλητήρας Πύλου 2-0 

ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1 

Πανηλειακός-Καλαματά 0-0 

Ζάκυνθος-Αχαϊκή 0-0 

Παλληξουριακός-Λεωνίδιο 1-0 

Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2 

 

 

6ος όμιλος

 

Διαγόρας-Προοδευτική (Δευτέρα 9/10-15:30) 

ΑΟ Ζευγολατιού-Ασπρόπυργος 0-1 

Ιωνικός-Εθνικός 0-0 

Λουτράκι-Κερατσίνι 0-1 

Ιάλυσος-Ρόδος 1-1 

Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου 

 

7ος όμιλος

 

Θύελλα Ραφήνας-Αήττητος Σπάτων 0-1 

Ένωση Ερμιονίδας-Τριγλία Ραφήνας 2-0 

Χαλκίδα-Αιολικός 0-1 

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Πανθηραϊκός 2-1 

Ερμής Κιβερίου-Ταμυναϊκός4-1 

Ρεπό: Παναργειακός 

 

 

8ος όμιλος

 

Ηλυσιακός-Ηρόδοτος 0-0 

ΑΕ Μυλοποτάμου-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-1 

Ατσαλένιος-Αιγάλεω 0-0 

Φωστήρας-Κηφισιά 0-0 

ΟΦ Ιεράπετρας-Άγιος Ιερόθεος 1-0 

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

Related posts

Κύπελλο Γ’ Εθνικής: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Ρένος Γιαμπουράς

Και ο τερματοφύλακας Μπότος υπέγραψε στον Ασπρόπυργο

Abola Team 2

Παραίτηση και του Γενικού Αρχηγού Νότη Μαχαίρα στον Ασπρόπυργο

Abola Team 3