16.2 C
27 Απριλίου, 2024

Νίκη με Πασαλίδη το Κερατσίνι στο φιλικό με Τριγλία Ραφήνας

Eλλείψει αγωνιστικών υποχρεώσεων , λόγω της διακοπής του Πρωταθλήματος, το Κερατσίνι έδωσε φιλικό αγώνα με την Τριγλία Ραφήνας ,παίρνοντας τη νίκη με 1-0 ,χάρις στο γκολ του Πασαλίδη στο 76, απο πέναλτι που κέρδισε ο Τσουβαλτσίδης.

Οι “Ροσονέρι” ήταν καλύτεροι  σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και απώλεσαν σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Μπερνιδάκη(2 φορές) και άλλη μία με τον Καλογιάννη με το ημίχρονο να λήγει στο 0-0.

Στην επανάληψη, το σκηνικό δεν άλλαξε, οι  γηπεδούχοι   ήταν καλύτεροι ,αλλά οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολύ καλή  ευκαιρία σε κεφαλιά μέσα από την περιοχή ύστερα από κόρνερ που έδιωξε ο Φραντζεσκάκης στη γωνία του.

Τελικά στο 76 , ο Τσουβαλτσίδης κατεδαφίστηκε μέσα στην περιοχή και ο Πασαλίδης εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών για το γκολ της νίκης.

Κερατσίνι: Φραντζεσκάκης-Σιγάλας-Λίτσης-Μπατής-Καμπούρης-Διάκος-Σκεντεράι-Παπασπύρος-Μπερνιδάκης-Καλογιάννης-Πασαλίδης.

Επαιξαν και οι: Τσουβαλτσίδης-Ντούλιας-Κούμπουλα-Θωμαϊδης-Σιάνος-Παναγιωτόπουλος-Σφυρογιαννάκης.