21 C

Ισόπαλο με σκορ 2-2 το ματς των Νέων του Αιγάλεω που προηγήθηκαν με 2-0

Άριστα δείγματα αγωνιστικής γραφής, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, παρουσίασε και πάλι η πρώτη ομάδα Νέων του Αιγάλεω στο ματς με την αντίστοιχη του Καματερού, το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Πολύ δυνατό παιχνιδι στο πρώτο ημίχρονο το Αιγάλεω επικράτησε σε όλα στο παιχνιδι και προηγήθηκε 2-0 παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και με ασφυκτικό πρέσινγκ περιορισε το Καματερό. Στο δεύτερο ημίχρονο από δυο λάθη του τερματοφύλακα του Αιγάλεω κατάφερε να ισοφαρίσει που σε καμμια περίπτωση οι φάσεις δεν μύριζαν γκολ και ετσι το σκορ παρέμεινε 2-2. Με αυτό τον τρόπο το Αιγάλεω έχασε την ευκαιρία να περάσει στην πρωτη θέση της βαθμολογίας.

Για την εικόνα που παρουσίασε το Σίτι σε αυτό το ματς ο ικανότατος τεχνικός της ομάδας Κώστας Ελευθεριάδης μας δήλωσε: “Σε κάθε παιχνιδι θα είμαστε καλύτεροι. Στο συγκεκριμένο ματς μας αδικεί η ισοπαλία με τον τρόπο που ήρθε. Δεν μένουμε όμως εδώ και δεν μπορούμε να κανουμε ομως κατι αλλο. Συνεχίζουμε για να εκπληρώσουμε τους στόχους που έχουμε θέσει”