19.1 C

Στο 0-0 κόλλησαν ΟΦ Ιεράπετρας και Παλαιόχωρα

Στο 0-0 κόλλησαν ΟΦ Ιεράπετρας και Παλαιόχωρα, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο,με τον ΟΦΙ στα τελευταία λεπτά να έχει την υπεροχή. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να βρει δρόμο προς τα δίχτυα, με αποτέλεσμα αμφότερες οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Σκορ το οποίο παρέμεινε και ως το τέλος του αγώνα, αφού οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν για περίπου 30 λεπτά να κλείσουν την ομάδα της Παλαιόχωρας στα καρέ της. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα για μια άση στο 35ο λεπτό, όπου ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Καραγιάννης έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως ο διαιτητής του αγώνα δεν μέτρησε το γκολ.

Αναλυτικά τα όσα έγιναν στο παιχνίδι:

5’ Ο Ουζούνογλου βγάζει σέντρα για τον Ντιατά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Καζαντζίδης. Εκτελεί ο Παπαδόπουλος, απομακρύνουν οι αμυντικοί, ο Καραγιάννης εκμεταλλεύεται την λανθασμένη έξοδο του Πονηρού και στρώνει στον Κορέτα, ο τελευταίος μπροστά σε κενή εστία δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

12’ Ο Μπλέντι έβγαε κάθετη μπαλιά από την αριστερή πλευρά στον Ντιατά, ο δεύτερος έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

14’ Εκτέλεση κόρνερ του Κοντογιάννη, στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει με γροθιές ο Πρίφτης σε νέο κόρνερ.

17’ Σέντρα του Παπαδόπουλου εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς εκεί ο Καραγιάννης έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

21’ Σουτ του Ντιατά από τη γραμμή της περιοχής, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

23’ Σέντρα τουΚαραγιάννη από την δεξιά πλευρά, ο Ντιατά δεν μπόρεσε μεκεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

26’ Τετ α τετ του Δρακάκη με τον Πρίφτη, όπου έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

28’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου από τη σέντρα, ο Πονηρός μπλοκάρει σταθερά.

35’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου από την αριστερή πλευρά, ο Καραγιάννης με κεφαλιά – ψαράκι έστειλε την μπάλα προς το τέρμα, όμως οι αμυντικοί απομάκρυναν τελευταία στιγμή πάνω στη γραμμή.

60’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Δερμιτζάκης με κεφαλιά προς τα πίσω, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πονηρό.

66’ Εκτέλεση κόρνερ του Μπλέντι, ο Κορέτα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πονηρού.

67’ Σέντρα του Μπλέντ στον Ντιατά εκείνος έκανε το σουτ με τη μια, αποκρούει ο Πονηρός, ο Κορέτα με δεύτερη προσπάθεια δεν μπόρεσε να κρατήσει την μπάλα, κέρδισε όμως πλάγιο.

72’ Σουτ του Κορέτα από τη γραμμή της περιοχής, ο Πονηρός μπλοκάρει σταθερά.

75’ Συνωστισμός

82’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Μίγγας με σουτ μονοκόμματο έστειλε την μπάλα άουτ.

84’ Σουτ του Δρακάκη μέσα από την περιοχή ψηλά άουτ.

87’ Τετ α τετ του Κορέτα, αποκρούει ο Πονηρός.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΟΦ Ιεράπετρας(Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Πηγιάκης(46’ Δερμιτζάκης), Πυθαρούλης(10’ λ.τ. Πετάσης), Μίγγας, Τζελέπης, Καραγιάννης, Μπλέντι, Ουζούνογλου, Ντιατά, Παπαδόπουλος, Κορέτα.

ΑΟ Παλαιόχωρας (Δημ. Μαγκαφίνης): Πονηρός, Καζαντζίδης, Κοντογιάννης, Θεοδωράκης, Κορνελάτος, Κερμενίδης, Προβατίδης, Λάσπατζης, Δρακάκης, Μανουσάκης Δημ., Βεργκότς(67’ Κουλούρης).

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Α Βοηθός: Σφακιανάκης (Ηρακλείου)

Β Βοηθός: Ελευθεράκης (Ηρακλείου)