18.9 C

Νίκησε τον Ερμή Ζωνιανών με 2-0 και αύξησε τη διαφορά ο Ηρόδοτος!

Ο Ηρόδοτος ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Ερμή Ζωνιανών στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Μανώλη Παπατθαιάκη με αυτή τη νίκη ανέβηκε στο +3 από την 2η θέση.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος αλλά τα γκολ ήρθαν στην επανάληψη, με τους Φραγκουλάκη και Μωραΐτη να σκοράρουν.

Τo LIVE του αγώνα:

1′  Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Νέα Αλικαρνασσό

2′ Ευκαιρία για τον Ηρόδοτο όταν από εκτέλεση φάουλ του Μελισσόπουλου ο Ετόφ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γεωργίου απέκρουσε σε κόρνερ

11′ Σουτ του Ετόφ μέσα από την μεγάλη περιοχή απέκρουσε ο Γεωργίου.

15′ Σουτ Προβυδάκη απέκρουσε προσωρινά ο Γεωργίου στην επαναφορα ο Ετόφ πλάσαρε απο κοντά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Πιο δυναμικά έχει μπει ο Ηρόδοτος στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης έχοντας τρεις ευκαιρίες μέχρι τώρα αλλά το 0-0 παραμένει.

21′ Σουτ του Μπάμπη έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Γεωργίου

38′ Γύρισμα του Μωραΐτη η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυνόμενου με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για χέρι και να διαμαρτύρονται για πέναλτι.

41′  Σουτ του Μελισσόπουλου έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου!

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Νέα Αλικαρνασσό

53′ Σουτ μέσα από την περιοχή του Μωραΐτη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

58‘ ΓΚΟΛ για Ηρόδοτο. Σέντρα του Μπάμπη από αριστερά η μπάλα έσκασε στο έδαφος κεφαλιά ψαράκι του Φραγκουλάκη και 1-0 η ομάδα του Ηροδότου.

64‘ Διπλή αλλαγή για τον Ερμή Ζωνιανών – Μέσα Λε Μεταγιέρ, Κοτζαδάκης, έξω Πλουσής, Πασιαλής

71‘ Τετ α τετ ο Μελισσόπουλος που προσπάθησε να κρεμάσει τον Γεωργίου αλλά δεν τα κατάφερε

72‘ Τρίτη αλλαγή για τον Ερμή Ζωνιανών – Ο Σκουτέλης θα πάρει την θέση του Γιακουμάκη

74‘ Πρώτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο, την θέση του Κασαπάκη θα πάρει ο Παναγιωτάκης.

78′ ΓΚΟΛ για τον Ηρόδοτο. Ο Ετόφ έκανε το γύρισμα και ο Μωραΐτης από κοντά με προβολή έκανε το 2-0

80′ Σουτ του Σκουτέλη απέκρουσε ο Κασμερίδης

85‘ Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρόδοτο – Ο σκόρερ του δεύτερου γκολ Μωραΐτης θα περάσει εκτός και θα πάρει την θέση του ο Παπαδάκης.

88′ Τρίτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο με τον Καρατζαόγλου να μπαίνει στην θέση του Φουκαράκη

90′ Τέλος στην αναμέτρηση. Ηρόδοτος – Ερμής Ζωνιανών 2-0

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Ηρόδοτος (Μ. Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Μπάμπης, Κασαπάκης (74′ Παναγιωτάκης), Φουκαράκης (88′ Καρατζαόγλου), Φραγκουλάκης, Μωραΐτης (85′ Παπαδάκης), Ετόφ, Μελισσόπουλος

Στον πάγκο: Γαρεφαλάκης, Κουράκης, Μπαλάφας, Καργιωτάκης

Ερμής Ζωνιανών (Δ. Βολονάκης): Γεωργίου, Ακαζού, Ρουμπάκης, Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Χατζηβασίλης, Πασιαλής (64′ Κοτζαδάκης), Σταθόγλου, Ηλιόπουλος, Πλουσής (64′ Λε Μεταγιέρ), Γιακουμάκης (72′ Σκουτέλης)

Στον πάγκο:  Πρωτογεράκης, Ανδρεαδάκης, Κορτσινίδης, Γεμιστός

Πηγή: prismasport