17.1 C

Με γκολ του Κωστόπουλου στο 76′ ο Αήττητος Σπάτων νίκησε εκτός έδρας 1-0 τον Ηρόδοτο και εκτοξεύτηκε στην Football League

Στην Footballl League θα αγωνίζεται στη νέα σεζόν ο Αήττητος Σπάτων.

Το συγκρότημα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου εκτοξεύτηκε σε αυτή την κατηγορία αφού νίκησε εκτός έδρας τον Ηρόδοτο με σκορ 1-0 με γκολ που πέτυχε στο 76′ ο Κωστόπουλος με κεφαλιά.

Σε κάποιες στιγμές υπήρξε η σχετική ένταση στο ματς.

Στην διάρκεια του παιχνιδιού τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Κατσικογιάννης.

Ορισμένες από τις πιο καλές φάσεις:

45ο λεπτό: Κεφαλιά του Μωραϊτη, ο Μιχελής έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε!

41ο λεπτό: Τρομερή ευκαιρία για τον Ηρόδοτο σε σουτ του Αργκιλέσι, έδιωξε στη γραμμή ο Μουστάκης!

20ο λεπτό: Απειλεί ο Μελισσόπουλος με κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

10ο λεπτό: Ενταση και διαμαρτυρίες μετά από φάουλ που κέρδισε ο Προβυδάκης. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, αλλά η φάση ήταν εκτός περιοχής.

3ο λεπτό: Ο Κρητικός βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σωτήριο τάκλιν του Κανδιλάκη έδιωξε τον κίνδυνο!

Οι συνθέσεις με τις οποίες οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το ματς:

Ηρόδοτος: Κουράκης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Μπαλάδας, Κασαπάκης, Κανδιλάκης, Αργκιλέσι, Φράγκου, Μελισσόπουλος, Μωραϊτης, Ετόφ

Αήττητος: Μιχελής, Μουστάκης, Τσέπας, Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Κολλαράς, Καλογέρης, Κατσικογιάννης, Κρητικός, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα

Οι συνθέσεις στη συνέχεια μαζί με τις αλλαγές:

Ηρόδοτος (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κουράκης, Προβυδάκης, Κανδηλάκης, Μπαλάφας, Μπάμπης, Κασαπάκης (70′ Γαρεφαλάκης), Αργκιλέσι (81′ Φουκαράκης), Φραγκουλάκης, Μελισσόπουλος, Μωραΐτης, Ετόφ.

Αήττητος Σπάτων (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Τσέπας, Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Κολλαράς, Καλογέρης, Κατσικογιάννης (57′ Ηρακλής), Τσιλιγκίρης, Κρητικός, Φαρινόλα (77′ Νικλητσιώτης).