5.5 C
Αθήνα
Ιανουάριος 27, 2021
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Οι διαιτητές για 8 και 9/9 του Κύπελλου ΕΠΣΑ και η ανακοίνωση της Ένωσης για την φετινή διοργάνωση

Τα ματς του Σαββατοκύριακου 8 και 9/9 για το Κύπελλο ΕΠΣΑ ορίστηκαν οι εξής διαιτητές:

1η ΦΑΣΗ
(1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ Χ., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ.  
2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΧΡΥΣΑΦΗΣ Χ., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε.  
3. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΡΟΥΦ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α.  
4. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΠΑΤΗΣΙΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΙΣΣΑ Α., ΣΥΨΑΣ Ι., ΟΝΤΟΣ Κ.  
5. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΓΚΑΜΑΡΗΣ Α., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α.  
6. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν.  
7. ΠΛΑΤΩΝ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΣΤΑΜΟΣ Μ., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι.  
8. ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι.  
9. ΠΟΨ – ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ., ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α.  
10. ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ.  
11. ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 ΠΕΥΚΗΣ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ.  
12. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΖΥΓΑΣ Π.  
13. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Σάββατο 08/09/18 16:30 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η.  
14. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΩΝ (ΠΑΡΑΛΙΑΣ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π.  
15. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 08/09/18 16:30 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΤΖΙΚΑΣ Ε.  
16. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ ΓΟΥΔΗ Σάββατο 08/09/18 16:30 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν.  
17. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΡΙΩΝ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 09:30 ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΒΡΑΝΑΣ Ι., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α.  
18. ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι.  
19. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/09/18 10:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ.  
20. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π.  
21. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΟΝΤΟΣ Κ., ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΡΟΥΣΣΟΣ Π.  
22. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/09/18 10:00 ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΤΖΑΝΗΣ Θ., ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α.  
23. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/09/18 10:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΧΙΟΝΗΣ Α., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ.  
24. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η., ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ Κ.  
25. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΤΕΝΕΚΟΥΔΗΣ Α., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α., ΠΛΕΞΙΔΑ Π.  
26. ΚΑΛΑΜΑΚΙ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 13:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΣΤΑΜΟΣ Β.  
27. ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ.  
28. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ Μ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α.  
29. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ.  
30. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΠΕΥΚΗ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ.  
31. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ.  
32. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΣΥΨΑΣ Ι., ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ.  
33. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΜΗΜΙΔΗΣ Ι.  
34. ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΝΙΩΤΗ Α., ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ.  
35. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΚΟΡΡΕΣ Ν., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ.  
36. ΑΕ ΙΛΙΟΥ – ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. ΙΛΙΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΖΗΣΗΣ Δ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ Γ., ΣΤΑΝΤΣΙΟΥ Ε.  
37. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ.  
38. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι.  
39. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΔΕΤΣΗ Μ., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι.  
40. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΠΕΡΡΑΚΗΣ Κ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ.  
41. ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/09/18 16:30 ΖΥΓΑΣ Π., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π.  
42. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΡΑΣ. – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΥΚΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ.  
43. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΧΑΛΔΑΙΟΣ Ι., ΖΗΡΔΑΣ Α., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ.  
44. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΤΖΑΝΗΣ Θ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΤΖΙΚΑΣ Ε.  
45. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΙΣΣΑ Α.  
46. ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ

Στην ανακοίνωσή της η ΕΠΣΑ σχετικά με την φετινή διοργάνωση του Κυπέλλου αναφέρει:

ΟΡΓΑΝΩΣΗ 48ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ «Κ. ΤΡΙΒΕΛΛΑΣ»
Το ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 08 &09/09/2018, διεξάγεται η 1η αγωνιστική του Κυπέλλου, στην οποία συμμετέχουν 48 ομάδες της Β’ Κατηγορίας, 43 ομάδες της Γ’ Κατηγορίας και 2 ομάδες ερασιτεχνικών τμημάτων Π.Α.Ε..

Θα διεξαχθούν 46 αγώνες. Εξαιρέθηκε η ομάδα των ερασιτεχνών του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΣΜΥΡΝΗΣ.

Η οικονομική διαχείριση όλων των αγώνων Κυπέλλου, θα γίνεται από τα γηπεδούχα σωματεία, όπως προβλέπεται στην Οικονομική Εγκύκλιο, η οποία ήδη κυκλοφόρησε και η οποία καθορίζει τους οικονομικούς όρους ως εξής:

** Ως αποζημίωση διαιτησίας θα καταβάλλεται η προβλεπόμενη αποζημίωση του σωματείου της μεγαλύτερης κατηγορίας, από τα δύο διαγωνιζόμενα σωματεία που είναι:

Εθνικές κατηγορίες (Α’, Β’, Γ’) 35 ευρώ + (25 + 25 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 85 ευρώ

Α΄ κατηγορία: 35 ευρώ + (25 + 25 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 85 ευρώ

Β΄ κατηγορία: 25 ευρώ + (20 + 20 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 65 ευρώ

Γ΄ κατηγορία: 20 ευρώ + (18 + 18 οι βοηθοί διαιτητή) Σύνολο 56 ευρώ

** Όταν ο αγώνας δεν αρχίσει, ο διαιτητής και οι βοηθοί διαιτητή δικαιούνται το μισό της αποζημίωσης.

** Τα οδοιπορικά των Ιατρών αγώνων Κυπέλλου, ανέρχονται στα 25 ευρώ.

** Τα σωματεία που αγωνίζονται σε άλλα γήπεδα εκτίοντας ποινή αποκλεισμού του γηπέδου τους, θα καταβάλλουν το ποσό των 30 ευρώ στον φύλακα του γηπέδου που φιλοξενούνται.

** Ενημερώνουμε τα σωματεία μας, ότι οι νέες Καταστάσεις Υγείας & Συναίνεσης Ποδοσφαιριστών, είναι έτοιμες και μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν.

Η πλήρη εφαρμογή της θα γίνει μετά τις 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2018.

Στο διάστημα αυτό, τα σωματεία μπορούν να καταθέσουν Καταστάσεις Υγείας όπως έκαναν την ποδοσφαιρική περίοδο 2017 – 2018.

Εννοείται ότι, όσα σωματεία είναι έτοιμα, μπορούν να κάνουν χρήση της νέας Κατάστασης Υγείας, με την προϋπόθεση ότι όσοι ποδοσφαιριστές αναγράφονται σ’ αυτή, θα προσκομίσουν και τις Συναινέσεις προσωπικών δεδομένων.

 

** Ομοίως, κυκλοφόρησε και είναι στη διάθεση των σωματείων, η Προκήρυξη του Κυπέλλου, η οποία ρυθμίζει τους όρους διεξαγωγής του Κυπέλλου, τα όρια ηλικίας ποδοσφαιριστών, τις ειδικές περιπτώσεις συμμετοχής ποδοσφαιριστών, στους αγώνες κ.λπ..

Related posts

Σύνδεσμος Προπονητών Ποδ. Αθήνας. Έναρξη λειτουργίας Σχολών ανανέωσης ταυτοτήτων προπονητών τριετίας 2019-2021

Ρένος Γιαμπουράς

Μεγάλη ανατροπή και νίκη για Μελίσσια

Παντελίδης Mάνος

Έμεινε ελεύθερος ο επιθετικός Ανδρέας Μπεκατώρος

Abola Team 3