A' ΑΘΗΝΩΝ

Νικηφόρο ξεκίνημα τα Πετράλωνα

Με πρωταγωνιστή τον Γεωργουδάκη οι “κυανέρυθροι” πέρασαν νικηφόρα από την Καισαριανή!

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ  0–2

Με τον Γεωργουδάκη να σημειώνει από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τα Πετράλωνα, η ιστορική ομάδα πέρασε νικηφόρα από την Καισαριανή, όπου και επικράτησε με 2-0 του Μικρασιατικού. Το πρώτο γκολ σημειώθηκε με πέναλτι στο 32′ (μετά από ανατροπή Κατσιούλη), με το Γεωργουδάκη να “κλειδώνει” το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους στο 69′.

Διαιτητές: Μπακογιάννης, Νικολάου-Γκικόπουλος

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ (Κώστας Σταμπουλίδης): Γαλανάκης, Φραγκής, Καρατζάς, Φινέτης, Ξενάκης (85′ Γκεμίσης), Γκουρνέλος, Χατζηστεφάνου, Βέρρας (62′ Σμυρνάκης), Πετρίτσης, Λεπτάκης (85′ Κοσμίδης), Τσαβαλιάς (56′ Κίλογλου)

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Μπότος, Α. Μπαλωμένος, Μπουντίβας (78′ Κ. Μπαλωμένος), Ζίζηλας, Ανδρίκος, Μπουγιούκος, Λημνιός (66′ Μυρσίνιας), Χέλμης, Γκούγκας (43′ λ.τρ. Ρούπι), Γεωργουδάκης (75′ Καρούμπαλης), Κατσιούλης.