15 C
27 Απριλίου, 2024
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Με το «δεξί» ο Ηλυσιακός στην Ερέτρια

Δεν άφησε περιθώρια για λάθη ο Ηλυσιακός στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής και επικράτησε του  Απόλλωνα Ερέτρειας με 0-2 εκτός έδρας, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 0-2

Ο Κρεββατάς στο 3’ έκανε μια κεφαλιά, αλλά χωρίς να βρει στόχο.

Το ίδιο έκανε και ο Τσίτσαρης στο 22’, με ωραίο σουτ που όμως απέκρουσε ο Μπασινάς.

Το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και σχετικά σύντομα στο 61’ ο Κρεββατάς βρήκε δίχτυα και έκανε το 0-1, ενώ στο 67’ έγινε και το 0-2, με τον Μάλτσι.

Έτσι το παιχνίδι έληξε με το σκορ 0-2 υπέρ του Ηλυσιακού, παίρνοντας τους πρώτους του τρεις βαθμούς στην Εύβοια, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και επωφελούμενος ένα πολύ καλό 8’ λεπτο, στο β’ ημίχρονο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Μπασινάς, Μετσανάι, Ρούσσος, Μπαλόζι, Χριστοδουλόπουλος (80΄ Σμπιρίλης), Καλοχωρίδης, Μώρος (72′ Τρεγκάι), Αλεξ. Βαλκάνος (87′ Κοκκάλας), Ντουλαβέρης, Τόρα, Αμαραντίδης (85′ Σμυρναίος).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Μιχελής, Μέξης, Παπαδημητρίου, Ντούνης, Μουσταφίδης, Αμανατίδης (51′ λ.τρ. Κατσίβελας), Μπουσινάκης (80΄ Σεράνι), Τσίτσαρης, Κρεβαττάς (87′ Γκέζος), Μάλτσι (90+1΄ Μπάτσι), Ρόππας.