12.8 C
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σπουδαία ανατροπή ο Χολαργός!

Σε ένα ντέρμπι για γερά νεύρα, ο Χολαργός επικράτησε με 3-2 του Φωστήρα. Τρομερό παιχνίδι ευχαρίστησε και τον πιο απαιτητικό φίλαθλο που βρέθηκε στις κερκίδες.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το σκορ σε 1-2.

Ο Χολαργός στο 80’ έφερε το ματς στα ίσα και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων γύρισε την αναμέτρηση και πήρε το τρίποντο.
Το σκορ άνοιξε στο 3’ ο Καφετζής με δεξί πλασέ για τους γηπεδούχους, αλλά στο 32’ ο Κουτσούμπας με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 40’ ακυρώθηκε το γκολ που σημειώθηκε ύστερα από προβολή του Σίμωση.
Το 1-2 έγραψε στο 49’ ο Μπένα με κοντινό πλασέ ενώ στο 80’ απάντησε ο Τσουτσουδάκης για τους γηπεδούχους, με κεφαλιά σε 2-2.
Τη νίκη στους «κυανόλευκους» χάρισε στο 92’ με γυριστό σουτ ο Χατζής μετά από γύρισμα του Α. Καζάκου.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Σαμοΐλης, Φωτόπουλος

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Γιάννης Τσαμόπουλος): Σκαλαίος, Κρινής (46’ Χατζής), Καλαντζής, Μιχελής, Τερλελής, Τσουτσουδάκης, Α. Καζάκος, Χάλος, Π. Καζάκος, Καφετζής, Ζώης (57’ Λύρας).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Καλλιμούκος, Μπένα, Τασιούδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας, Σίμωσης, Μαρίνου, Κουτσούμπας (84’ Τσιφλίδης