20.3 C
Α' ΕΠΣΠ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Από έναν βαθμό Χαραυγή και Ίκαρος

Χαραυγή – Ίκαρος Καλλιθέας 2-2

Χαραυγή και Ίκαρος Καλλιθέας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2  και «μοιράστηκαν» από έναν βαθμό. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με τον  Θεοδοσίου στο 32’ αλλά οι γηπεδούχοι, έφτασαν στην ισοφάριση οκτώ λεπτά αργότερα (40’) με τον Ηλιόπουλο. Δύο λεπτά μετά  η ομάδα της Καλλιθέας, πήρε και πάλι το προβάδισμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Θεοδοσίου (2-1) με την Χαραυγή να «απαντά» και πάλι με τον Ηλιόπουλο στο πέμπτο λεπτό των  καθυστερήσεων και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, παρότι από το 87’ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Παπανικολάου. Διαιτητής ήταν ο Κακριδής με βοηθούς τους Γιαννίκος και Μητάκο/

ΧΑΡΑΥΓΗ : Ροκανάς, Ξηρογιάννης, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Τούρλος, Χριστοδούλου (35’ λ. τρ. Μιφτάρι), Φασιλής, Ομεράι (67’ Γρούνης), Ζιούπα, Ηλιόπουλος, Πεκόφ

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : Εμμανουήλ, Παπουτσής. Τρίχας, Χουχούλης, Σαββίδης ( 84’ Μπάρα), Κολοφώτης Η., Μανουτσαριάν , Καραουλάνης, Κολοφώτης Ι. (84’ Καραδήμος), Θεοδοσίου, Σταυρόπουλος (66’ Κοντόπουλος)