20.8 C
ΕΠΣΔΑ

Στο «+4» ο Ακράτητος

Ακράτητος – Θρασύβουλος 5-0

Ο πρωτοπόρος Ακράτητος «διέλυσε» με 5-0 τον Θρασύβουλο και εκμεταλλευόμενος την ήττα του Βύζαντα Μεγάρων αύξησε την μεταξύ τους διαφορά στους τέσσερις βαθμούς. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με το πέναλτι του Καραχάλιου στο 41’ ενώ ο ίδιος τρία λεπτά μετά σημείωσε και το 2-0. Ο Καλέμι στο 57’ «ανέβασε» τον «δείκτη» του σκορ στο 3-0, με τον Πρίντεζη στο 74’ να κάνει το 4-0. Το τεικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Παρασίδη στο 81’. Διαιτητής ήταν ο Σταθόπουλος με βοηθούς τους Χαντζίκο και Καντανολέων.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Μουζάκης (64’ Ξενάκης), Χριστόπουλος (77’ Μπάρλος), Παρασίδης, Κουμουλίδης, Λίτσης (62’ Κουκούλης), Κατσίκης, Παπαδόπουλος, Μπούγιας, Καραχάλιος, Καλέμι (68’ Πρίντεζης), Τσιγγόπουλος

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μολντοβάν, Ευθυμιάδης, Σιδηρόπουλος, Μιχαηλίδης, Χατζόκος, Καπουράνης Καψάλας, Χαϊντούτης, Λόλος, Μετοχιάτης (46’ Ζώης), Αγγελιδάκης