18.3 C
20 Απριλίου, 2024
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με Περόνε ο Ηρακλής στην 7η θέση!

Ματς που θα θυμούνται στον Ηρακλή, ήταν και το σημερινό κόντρα στον μαχητικό Εργοτέλη στο Καυτανζόγλειο στάδιο, με τον πρώτο να παίρνει την νίκη με 2-1 στην εκπνοή του αγώνα.

Ο Γηραιός ήταν αυτός που πρόλαβε να προηγηθεί στο σκορ όταν στο 23′ ο Ντούνης μετά από λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη (Μπάτζιου) πήρε τη μπάλα και με πλασέ έγραψε το 1-0.

Χαμένη ευκαιρία για το 2-0 έχασε ο Χασομέρης στο 32′, με τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι..

Ο Μουζουλουξής στο 42′ με όμορφη κεφαλιά σημείωσε το 1-1 και το ματς πήγε ισόπαλο στο ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

Λίγες ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο, με μοναδική καλή στιγμή τη φάση του Χασομέρη στο 62′ χωρίς κάποιο όμως αποτέλεσμα.

Το τελικό σκορ 2-1 διαφόρφωσε ο Εμανουέλ Περόνε στο 83′ με πλασέ και έδωσε την δεύτερη σερί νίκη στους γηπεδούχους.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μανουέλ Ρόκα): Βοσνιάδης, Κουτρομάνος, Πασάς, Γιαννίτσης, Ζιαμπάρης, Καζναφέρης, Κωστούλας, Κλέιτον (63′ Παναγιωτούδης), Χασομέρης (76′ Ρόβας), Ντούνης, Περόνε (86′ Πτηνόπουλος).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Βουτσάς (65′ Οικονόμου), Μπουρσέλης (58′ Γροντής), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Μπουτσάκης (36′ Λαμπάκης), Τσέλιος, Κουατένγκ, Ιατρούδης, Έφορντ.