29 C
Αθήνα
Αύγουστος 14, 2022
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής

Αναλυτικά οι όμιλοι της Γ΄Εθνικής.Θυμίζουμε οτι στον 5ο όμιλο μετά από απόφαση της ΕΠΟ θα συμμετέχουν ομάδες της ΕΠΣΑ, ΕΠΣΔΑ, ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ και της ΕΠΣ Κυκλάδων. Ενώ στον 6ο όμιλο ομάδες της Ανατολικής Αττικής εντάχθηκαν η ΕΠΣ Δωδεκανήσου, η ΕΠΣ Βοιωτίας, ΕΠΣ Αρκαδίας, ΕΠΣ Λέσβου και η ΕΠΣ Κορινθίας.
1ος (14 ομάδες)
ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης
ΕΠΣ Θράκης: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού, Κεραυνός Πέρνης, Δόξα Θεολόγου
ΕΠΣ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου, Ηρακλής Νέου Ζυγού
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός
ΕΠΣ Σερρών: Πανσερραϊκός, Απόλλων Παραλιμνίου, Δόξα Κάτω Καμήλας
ΕΠΣ Κιλκίς: Κιλκισιακός
2ος (15 ομάδες)
ΕΠΣ Μακεδονίας: Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θερμαϊκός Θέρμης
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Α.Σ. Γιαννιτσών, Αλμωπός Αριδαίας, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Χαλκιδικής: Νέα Καλλικράτεια, Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Φλώρινας: ΠΑΣ Φλώρινα
ΕΠΣ Καστοριάς: Αστραπή Μεσοποταμίας
ΕΠΣ Γρεβενών: ΑΟ Σειρήνα
3ος (14 ομάδες)
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΕΠΣ Λάρισας: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας
ΕΠΣ Πιερίας: Πιερικός, ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Φθιώτιδας: Αταλάντη
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΟ Ποταμιάς
4ος (14 ομάδες)
ΕΠΣ Κέρκυρας: Λευκίμμη, Θιναλιακός
ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
ΕΠΣ Αιτ/νίας: Ναυπακτιακός Αστέρας, ΑΕ Μεσολογγίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Πρέβεζα, Αχέρων Καναλακίου
ΕΠΣ Ηπείρου: ΑΟ Ανατολής
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Φωκίδας: Αστέρας Ιτέας, Απόλλων Ευπαλίου
5ος (14 ομάδες)
ΕΠΣ Πειραιά: Εθνικός, Κερατσίνι, ΑΕ Μοσχάτου, Ερμής Κορυδαλλού
ΕΠΣ Αθηνών: Ηλυσιακός, Άγιος Ιερόθεος, Άγιοι Ανάργυροι, Καλλιθέα, Φωστήρας, Κηφισιά
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος
ΕΠΣ Κυκλάδων: Πανθηραϊκός, Θύελλα Καμαρίου, Άνω Μερά
6ος (13 ομάδες)
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΣ Ρόδος
ΕΠΣ Βοιωτίας: Κιθαιρώνας Καπαρελλίου, ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Αν. Αττικής: Μαρκό, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Αχαρναϊκός, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Αρκαδίας: ΑΕΚ Τρίπολης, Παναρκαδικός
ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός
ΕΠΣ Κορίνθου: Κόρινθος 2006
7ος (14 ομάδες)
ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ζακύνθου: ΑΟ Τσιλιβή, ΑΠΣ Ζάκυνθος
ΕΠΣ Ηλείας: Ολυμπιακός Ζαχάρως, Πανηλειακός, ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, Παναργειακός, Ένωση Ερμιονίδας
ΕΠΣ Λακωνίας: Πανγυθεατικός, Αστέρας Βλαχιώτη, ΠΣ Σπάρτη
8ος (9 ομάδες)
ΕΠΣ Ηρακλείου: ΠΟ Ατσαλένιος, Γιούχτας, Ηρόδοτος, ΑΣ Πόρος
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Επισκοπή, Ρεθυμνιακός
ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Πανακρωτηριακός
ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου

Related posts

Στον Διαγόρα Αγ. Παρασκευής ο Χριστόφ

Abola Team 2

Αγ. Ιερόθεος-ΠΟΑ 1-2

Abola Team 2

Κλείδωσε την πρωτιά στις καθυστερήσεις ο Ηρακλής με 1-0 επί του Ν.Π.Σ Βόλου!

Abola Team 2