27.8 C
27 Ιουλίου, 2024
Α΄ ΕΠΣΑ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τεσσάρα η Ηλιούπολη! (vid)

Τέσσερα γκολ, δύο δοκάρια και ένα χαμένο πέναλτι ήταν ο απολογισμός της Ηλιούπολης στον αγώνα με την Κηπούπολη. Το τελικό 4-0 δεν αφήνει πολλά περιθώρια για σχολιασμό για τους γηπεδούχους, που έδειξαν από την δική τους πρεμιέρα, ότι είναι ένα από τα φαβορί για την άνοδο στην Γ’ Εθνική.
Ο Σάντος έκανε το 1-0 στο 16ο λεπτό, με τον Γκούγκα να σκοράρει στο 40′ και στο 52΄. Το σκορ διαμόρφωσε ο Σταύρου στο 78′, ενώ ο Σάντος έχασε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Γαλάνης): Τικταπανίδης, Καλατζής, Μπουτίβας, Θυμιανός, Αγοραστός (81′ Φούφας), Γεωργιάδης (53′ Σταύρου), Γάγγος, Σάντος, Γκούγκας, Αγκόλι (71′ Καραπάτης), Ορφανός (46′ Σαλαπάτας)
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Φιλίππου): Κούμης, Ε. Αγγελόπουλος (46′ Θ. Αγγελόπουλος), Πολυζωγόπουλος (60′ Ε. Λάππας), Σκλαβενίτης, Ταμπάκης, Κ. Λάππας, Τζαμαλής (60′ Ζούκας), Λιαγκόζης, Σταμάτης, Λαγός, Ασκοτίρης (46′ Λίτσας).

Μπράβο στον κόσμο , στον προπονητή μας στους ποδοσφαιριστές μας !!!