Η Αγία Ελεούσα επικράτησε και του ΠΟΨ με 3 – 0 και συνεχίζει για μία ακόμα αγωνιστική να είναι σε τροχιά ανόδου.
Η Αγία Ελεούσα πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο 19’, με δράστη τον Γιαννόπουλο. Στο 34’ ο Φίλης με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 2 – 0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα ένα τέρμα να δώσουν, με τον Γιαννόπουλο στο 65’ να κάνει το 3 – 0. Να σημειώσουμε πως οι δύο ομάδες είχαν καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και άλλες σημαντικές ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα.
Με τη νίκη αυτή η Αγία Ελεούσα έχει αισίως 21 πόντους και είναι στην 2η θέση, ενώ ο ΠΟΨ έμεινε στους 9 βαθμούς και στην 11η θέση.