Στην «Αούστρια» δεν είναι καθόλου ευχαριστημένοι από την απόφαση του νεαρού προπονητή να αποχωρήσει από την ομάδα και χωρίς να έχει κάποιον ιδιαίτερο λόγο, χαρακτηρίζοντας την συμπεριφορά του Μάριου Παναγιώτου αντιεπαγγελματική.
Έτσι θα ξεκινήσουμε για να καταλάβουν μερικοί ότι συμπεριφορές σαν και του κυρίου Μ. Παναγιώτου δεν μας αγγίζουν και δεν αρμόζουν ούτε στους ίδιους, στα πλαίσια της επαγγελματικής τους καριέρας. Η ανακοίνωση του ιδίου για την αποχώρησή του σε 24 ώρες ενημερώνοντας απ’ ευθείας τους ποδοσφαιριστές της ομάδος μας και παρακάμπτοντας όλη την διοίκηση και τους κανόνες ενός ποδοσφαιρικού συλλόγου δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί λιγότερο από αντιεπαγγελματική.
ΥΓ Καλή σταδιοδρομία στην καριέρα σας κύριε Μ. Παναγιώτου».