Για ακόμα ένα παιχνίδι, η Αθηναΐδα έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό, καθώς έφερε ισοπαλία με τον 14ο της βαθμολογίας Πλάτωνα, με σκορ 1 – 1.
Το σκορ άνοιξε στο 4’ για τους γηπεδούχους ο Ντιντιφάς, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποσπάσουν έναν υπερπολύτιμο βαθμό, όταν ο Ξούρας έστειλε την μπάλα να… αναπαυθεί στα αντίπαλα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 1 – 1.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Μημίδης, Πρίντζιος και Βαρβιτσιώτης.
Με την ισοπαλία αυτή η Αθηναΐδα έχει πλέον 19 πόντους και είναι στην 64 θέση, ενώ ο Πλάτωνας έχει αισίως 5 πόντους και όπως προείπαμε βρίσκεται στην 14η θέση.