16.2 C
27 Απριλίου, 2024
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗΕΠΣΔΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΔΑ: Στους “4” ο Ακράτητος

Την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ πήρε ο Ακράτητος νικώντας με 3-0 τον Ερμή Άνω Λιοσίων στο γήπεδο Πανοράματος.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι “πράσινοι” αποφάσισαν να δείξουν τις πραγματικές τους δυνατότητες, αφού παίζοντας πιο σοβαρά δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον Ερμή.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 1-0 με γκολ του Πετσίτη ο οποίος είχε και χαμένο πέναλτι στο 15′.
Τα άλλα δύο γκολ της ομάδας πέτυχαν οι Κοντούλης 53′ (πέναλτι) και Μαούνης με κεφαλιά στο 60′.
MVP του αγώνα ο τερματοφύλακας του Ερμή Ματουσιάκ.
Πλέον η προσοχή στον Ακράτητο έχει στραφεί ήδη στον εντός έδρας αγώνα της Κυριακής με αντίπαλο τον Πανθηραϊκό στοχεύοντας μόνο στην νίκη.
Διαιτητές: Φίτσας, Μπούρδος, Ανδρέου
ΕΡΜΗΣ: Ματουσιάκ, Θάνος, Παπάζογλου, Κοντογιάννης, Κίσσας, Ατματζίδης, Κεχρής(61′ Χατουτσίδης), Γκουσέτης(64′ Λακουμέντας), Ιακωβίδης(64′ Αντωνίου), Σιδηρόπουλος(61′ Σοπίδης), Θεοφανίδης.
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ (Γιάννης Χλωρός): Μουζάκης, Νομικός(59′ Σταυρόπουλος), Διονέλλης, Βλάχος(46′ Κόρμαλης), Μαούνης, Κοντούλης, Τσεπελέ, Φιλιμέγκας, Οντιαμπό (59′ Σαχσανίδης), Πετσίτης, Συκαράς(46′ Πρίντεζης).