Σε νέα αναδιάρθρωση κατηγοριών θα προχωρήσει το Υφυπουργείο αθλητισμού έπειτα από αίτημα της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας. Το αποτυχημένο σχέδιο του πρώην υφυπουργού αθλητισμού, Γιώργου Βασιλειάδη και η πιο πρόχειρη αναδιάρθρωση κατηγοριών που έγινε ποτέ στην ιστορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου θα πεταχτούν στον κάλαθο των αχρήστων.
Οι σχετικές πληροφορίες θέλουν την κατάργηση της Σούπερ Λιγκ 2 και θα υπάρχει μόνο Β’ Εθνική με δύο ομίλους των 14 ομάδων. Έτσι αναβαθμίζεται η Γ’ Εθνική, καθώς στην ουσία τώρα ήταν Δ’ Εθνική.
Περισσότερες λεπτομέρειες στο θέμα αυτό αναμένονται μέσα στις επόμενες μέρες, αλλά η αναδιάρθρωση είναι και πάλι προ των πυλών του ποδοσφαίρου.