27.8 C
27 Ιουλίου, 2024
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

O Φάρος έδειξε τον δρόμο για την πρόκριση (0-1)

Ο 28χρονος ποδοσφαιριστής Χρήστος Φάρος ήταν αυτός που έδειξε στη Διάνα Ηλιούπολης την πρόκριση για την προημιτελική φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ, καθώς με δικό του γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «κυανέρυθροι» νίκησαν στην Καισαριανή, τον Μικρασιατικό με 1-0 και σφράγισαν το εισιτήριο για τους «8» της διοργάνωσης.
Η Διάνα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ενώ ο Μικρασιατικός άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.  Η λύτρωση, όπως προαναφέραμε για την Διάνα ήρθε στο 91’ όταν ο Γκασίδης έπιασε σουτ και ο Φάρος με προβολή νίκησε τον Καραντάνη και έγραψε το 0-1.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Στεργιώτης, Ρούσσος και Μπακογιάννης.
ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ: Καραντάνης, Αμπάζι (76’ Πατσιαλός), Κατηρτζιγιαννόγλου, Καρακώστας, Ξενάκης, Γκουρνέλος, Βουτυράς, Χαζίσα, Μπλιώνας (46’ Θεοδώρου), Σμυρνάκης (67’’ Κετσές), Παπούλιας (46’ Σπυρόπουλος).
ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Κόρρας, Πανίδης, Μπακογιάννης, Μπαρδάκης, Δάρρας, Χάλος, Κατσιάνης, Φάρος, Κακός (52’ Καζάκος), Κετσετζόγλου, Νομικός (79’ Γκασίδης).